Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

2021 Üniversite ilave tercih tarihleri…

2 hafta önce
10 kez görüntülendi

2021 Üniversite ilave tercih tarihleri…

YKS tercih sonuçları açıklandı! Sonuçların açıklanmasıyla birlikte gözler YKS ek atama tarihlerine çevrildi. Peki, YKS ek tercihleri ne süre başladı mı. ne zaman başlayacak? İşte merak edilen soruların cevabıyla ilgili ÖSYM kılavuzunda yer alan detaylar…

2021 YKS EK YERLEŞTİRME TARİHLERİ

2021 YKS tercih kılavuzunda yer alan bilgilere kadar, YKS sonuçlarına göre bir programa tescil hakkı şampiyon adayların tescil işlemleri 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında, Elektronik arşiv ise 4-8 Eylül 2021 tarihleri aralarında yapılacak.

Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra anlamsız kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecek. Yükseköğretim programlarının 2021-YKS sonuçlarına kadar yapılan genel yatırma sonunda abes kalan veya kaydolmama sebebiyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM göre merkezî olarak Ek Koyma yapılacak. Merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ilave sipariş verme için başvuramayacak.

Ek Yerleştirmede; ön lisans ve lisans programlarına merkezî genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının aşağıda puanı olan namzet yerleştirilmeyecektir. Kesin kayıt sonunda kontenjan açığı kalan programlara ön kayıtla öğrenci alınmayacaktır.

EK YERLEŞTİRME ÜCRETİ NEDİR?

Ilave koyma seçim ücreti 25,00 TL olacaktır. Ek yatırma için tercih yapan adaylardan ilave koyma ücretini yatırmayanların ilave yerleştirme için yapmış oldukları tercihler işleme alınmayacaktır. ÖSYM Yönetim Kurulunun 14.01.2019 tarihli kararı gereği, şehit eşi, şehit çocuğu, gazi, gazi eşi ile gazi çocuklarından ilave yerleştirme ücreti alınmayacaktır.

ÖSYM üzerinden gerçekleşecek ek tercihler için de bir YKS ilave tercih kılavuzu yayınlanması bekleniyor. 2021 YKS ek tercihleri için tarihler demin kesin olmadı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık