Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

6G çalışmaları başladı

3 ay önce
26 kez görüntülendi

6G çalışmaları başladı

Güney Kore Amerika Birleşmiş Devletleri ile müşterek araştırma ve işbirliği için çabalarını artırıyor. Hedefi , 2028 yılına dek dünyanın ilk 6G mobil telekomünikasyonunu ticarileştirmesini temin etmek. Bu yatırım bugün erken saatlerde (23 Haziran 2021), uzmanlar, şirket yetkilileri ve hükümet yetkililerinin de katıldığı bir 6G taktik toplantısında duyuruldu.

Bilim ve BİT Bakanı Lim Hye-sook konferansta şunları söyledi: “Yeni cins mobil ağ, dijital inovasyonun temeli olduğundan, 6. cins çağda uluslararası pazara önderlik etmek için birlikte cesur ve engebeli bir rol oynamalıyız. ağ alanında tecrübe ve data birikimi.” Raporda hem 6G ağının oysa yerde yüksek performanslı bir ağ ve uydu iletişimi birleştirildiğinde ticarileştirilebileceği de belirtildi.

Araştırmacılar bu yeni teknolojinin erken geliştirilmesi için çağrıda bulunurken, şirketler de temel 6G teknolojilerini teminat altına edinmek için araştırma kuruluşlarıyla temas kurdu. Elektronik ve Telekomünikasyon Araştırma Enstitüsü (ETRI), saniyede 6 Gterabit veri aktarım hızı gereksinimlerini karşılamak için potansiyel olarak bir yol sağlayabilecek terahertz (THz) frekans bandı üstünde çalıştığını belirtti.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık