Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

A101, BİM, ŞOK alıştırma saatleri! Marketler bugün kaçta açılıyor, kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? 3 Eylül 2021

2 hafta önce
15 kez görüntülendi

A101, BİM, ŞOK alıştırma saatleri! Marketler bugün kaçta açılıyor, kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? 3 Eylül 2021

Temmuz ayında derece derece normalleşme döneminin başlamasıyla birlikte BİM, ŞOK ve A101 marketlerin alıştırma durumu ile ilgili teferruat da merak edilmeye başladı. Hafta içi ve hafta sonu bambaşka alıştırma saatleri yer alan marketlerle ilgili son şart araştırılıyor. Peki, marketler bugün saat kaça kadar açık? İşte marketlerle ilgili İçişleri Bakanlığı genelgesi detayı..

A101, BİM, ŞOK ÇALIŞMA SAATLERİ 2021

Koronavirüs ile çaba zarfında marketlerin egzersiz saatlerinde değişiklik yaşanmıştı. Marketler hafta içi ve hafta sonu bambaşka saatlerde açılıyor ve kapanıyordu. İçişleri Bakanlığı göre yayınlanan genelgede market çalışma saatleriyle ilgili şu detaya yer verildi. Yeni genelgede, ”Sokağa çıkma kısıtlamalarının sona ereceği 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren bütün işyerleri; ruhsatlarındaki etkinlik konusuna göre ilgili idare kadar emin olan başlangıç­ kapanış saatleri çerçevesinde etkinlik gösterebilecektir.” ifadeleri yer aldı.

Bu bilgilere kadar market ve bakkalların egzersiz saatleri işletmeler kadar belirlenecek. Temmuz ayı normalleşme takvimine göre A101, BİM, ŞOK market çalışma saatleri şimdilik 09.00-21.00 olarak devam ediyor. Bazı marketler ise 10.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Bulunduğunuz bölgeye kadar market çalışma saatleri değişiklik gösterebilir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık