Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

ABD’de felaket: New York ve New Jersey’de OHAL duyuru edildi! Çok sayıda ölü var

2 hafta önce
6 kez görüntülendi

ABD’de felaket: New York ve New Jersey’de OHAL duyuru edildi! Çok sayıda ölü var

Tropikal Ida Fırtınası nedeniyle adaleli sağanak yağış ve su baskınlarının yaşandığı New York ve New Jersey’de ivedi şart bildiri edildi.

NEW JERSEY VE NEW YORK’TA OHAL İALN EDİLDİ

New Jersey Belediye Başkanı Hector Lora, acele durum ilan ettiklerini açıklarken, Mullica Hill kentinde 9 evin fırtına sebebiyle yıkıldığını duyurdu.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte meydana gelen yağış sebebiyle olağanüstü hal ilan (OHAL) edildiğini açıkladı.

ABD MEDYASI: 2 EYALETTE TOPLAM 6 ÖLÜ VAR

Ida Kasırgası sebebiyle bölgeye rekor düzeyde yağmur yağarken, New Jersey ve New York’ta toplam 9 birey hayatını kaybetti.

Can kaybının artmasından üzüntü ediliyor.

I’m declaring a state of emergency in New York City tonight.

We’re enduring lahza historic weather event tonight with record breaking rain across the city, brutal flooding and dangerous conditions on our roads.

— Mayor Bill de Blasio (@NYCMayor) September 2, 2021

“METROLARDAN, YOLLARDAN UZAKTA DURUN”

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Blasio şunları söyledi:

“Bu gece New York için olağanüstü hal ilan ediyorum. Kent genelinde rekor kıran yağmur, zalim su baskını ve yollarımızda oluşan güvenli olmayan koşullar ile bu gece tarihi bir hava olayı ile mücadele ediyoruz.

Lütfen bu gece sokaklardan uzaktan durun ve birincil destek ekiplerimizle acele servislerimizin işlerini halletmesine izin verin. Dışarı çıkmayı düşünüyorsanız, yapmayın. Metrolardan uzak durun. Yollardan uzaktan durun. Yoğun suların içine girmeyin. İçerde kalın.

Gözümüz elektrik şebekemizde. Takriben 5 bin 300 kişinin elektriğinin kesildiğini gördük. Yağışların birkaç saat içinde durmasını bekliyoruz. Lakin o zamana değin, tekrar içeride değilseniz içeri girin.”

METROLARI, SOKAKLARI SU BASTI

Sosyal medyada yapılan çok sayıda paylaşımda da metronun kullanılamadığı belirtilerek, insanlardan metro ve sel bölgelerinden uzakta durmaları istendi.

4th Av & Carroll St (Park Slope, Brooklyn) pic.twitter.com/zUWtgw7tCY

— Christiaan Triebert (@trbrtc) September 2, 2021

KAYNAK: HABER7
Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık