Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

AKP’lilere: ‘Bu kere insan içine çıkamazlar’ diyorum, maşallah dünyayı da siz kurtarmışsınız

3 ay önce
18 kez görüntülendi

AKP’lilere: ‘Bu kere insan içine çıkamazlar’ diyorum, maşallah dünyayı da siz kurtarmışsınız

“Diyorum ki bu kadar kirli, bu kadar derin, bu kadar çirkin ifşalardan sonra herhâlde bu hafta hiçbirisi konuşamaz, insan içine çıkamaz. Lakin bir geliyoruz oysa maşallah, dünyayı da siz kurtarmışsınız, Türkiye’ye de çağ atlatmışsınız.”

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Sedat Peker ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ilk kez olmak üzere Peker’in iddialarında adı geçen isimlerin itiraflarıyla ortalığa saçılan konularla ilgili TBMM kürsüsünde AKP sıralarına sert sözlerle yüklendi. Kaya’nın sözleri sosyal medyada viral oldu. Hüda Kaya’nın AKP sıralarına seslenerek kullandığı ifadeler şöyle:

‘HERHÂLDE İNSAN İÇİNE ÇIKAMAZLAR DİYORUM’

“Toplumun içinde karşılaştığımız gerçeklerin içinden çıkıyoruz, Meclis’e geliyorum diyorum ki bu dek lekeli, bu dek derin, bu dek çirkin ifşalardan daha sonra herhâlde bu hafta hiçbirisi konuşamaz, insan içine çıkamazlar diyorum. Fakat bir geliyoruz 
 

“Meclise geliyorum diyorum ancak: Bu kadar benekli, bu dek derin, bu değin çirkin ifşalardan daha sonra herhâlde bu hafta hiçbirisi konuşamaz, insan içine çıkamaz. Ama bir geliyoruz oysa maşallah, Türkiye’ye çağ atlatmışsınız. Haksızlık, hukuksuzluk, haksızlık kalmamış.” @HudaKaya777 pic.twitter.com/pIgVk7UwDa

— HDP TBMM (@HDP_TBMM) May 28, 2021
‘NASIL BİR İNSANLIK ŞAŞIRIYORUM’ 

“Türkiye’de haksızlık, hukuksuzluk, haksızlık kalmamış. Türkiye’de işsizlik değil, yokluk değil, yalan değil, iftira değil, bağımsızlık sorunu yok. Hapishanelerde insanlar kırım kırım kırılmıyor, hasta mahpuslar adım atamıyor sürüm sürüm süründürülmüyor. Tertemiz bir Türkiye tablosu çiziyorsunuz. Nasıl bir utanma, nasıl bir vicdan, nasıl bir insanlık hâlâ şaşırıyorum, şaşırdığıma da şaşırıyorum. Sizlerin ortaya koyduğu bu pratikleriniz, konuşmalarınız, duruşlarınız sebebiyle.”

Reklam

AKP’lilere: ‘Bu kere insan içine çıkamazlar’ diyorum, maşallah dünyayı da siz kurtarmışsınız Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık