Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Android uygulamalar durduruldu hatası nedir, nasıl düzeltilir? Android başvuru durdurdu hatası çözümü!

4 ay önce
28 kez görüntülendi

Android uygulamalar durduruldu hatası nedir, nasıl düzeltilir? Android başvuru durdurdu hatası çözümü!

Dünyanın en çok popüler telefon yazılımı olan Android uygulamalarında son günlerde ciddi sorun yaşanıyor. Android kullanıcıları uygulamalarda meydana gelen çöküntü ve bir anda kapanmanın nedenini araştırmaya başladı. Bilhassa arama motoru Google’ın durmadan donma nedeni merak ediliyor. Konuyla ilgili olarak yetkililerden tanımlama geldi.

ANDROİD UYGULAMALAR ÇÖKTÜ MÜ, SORUN NE?

Android durmadan duruyor hatası için Google, hatanın Android System Webview‘den kaynaklandığını kabul etti. Söz konusu hataların bilhassa Samsung Galaxy kullanıcılarını etkilediği fakat Android genelinde bir sorun olduğu bildirildi. Google sözcüsünden yapılan açıklamada, “Android’deki WebView’ın bazı uygulamalarda çökmeye sebep olduğunun farkındayız. Bu sorunu çözmek için çalışıyoruz” dedi.

ANDROİD UYGULAMA DURDURDU HATASI ÇÖZÜMÜ!

Android yüklü telefonlarda uygulamaların kendi kendine donması kullanıcıların sorun yaşamasına neden oldu. Özellikle Twitter, Gmail ve Instagram’ın mobil uygulaması gibi değişik uygulamalarda sorun yaşanıyor. İnternet içeriğinin uygulamada görünmesini karşılayan arayüz Android System Webview’dan kaynaklanan hatayı iki şekilde çözebilirsiniz:

Birincisi uygulamayı telefondan kaldırmak. Ama bazı telefonlarda bu seçeneğin bulunmadığı gelen şikayetler arasında. Hem daha sonra baştan uygulamayı indirmeniz gerekecek.

İkinci seçenek ise uygulamayı geçici olarak durdurmak. Bunun için aşağıdaki adımları peşine düşüp takip edebilirsiniz:

Ayarlardan, Uygulamalar bölümüne gidin. Android System Webview’ı bulup açın. Sol altta Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın. Eğer bu seçeneği göremiyorsanız sağ üstteki üç noktaya tıklayıp güncellemeleri kaldır seçeneğini de kullanabilirsiniz. Uygulamayı devre dışı bırakın.

605ac48470380e2158bdbf0a

ADIM ADIM ANDROİD DURDU HATASI ÇÖZÜMÜ

-Ayarlar>Uygulamalar>Android Sistem WebView’a tıklayın.

-Açılan sekmede üst kısımda bulunan üç noktaya tıklayın.

-Güncellemeleri kaldırı tıklayın.

-İşlemi onaylayın ve telefonunuzu her tarafta başlatın

Bu bahsettiğimiz operasyon öyle ya da böyle yaklaşık olarak tüm Android telefonlarda benzerdir. Sadece güncellemeleri kaldırmanız tatmin edici. Eğer Android WebView uygulamasını devre dışı bırakırsanız, çoğu gerçekte sorunlar yaşayabilirsiniz. Eğer bu işlem işe yaramazsa, Chrome tarayıcısının güncellemesini kaldırabilirsiniz. Ama bu durum Android 10’un altındaki Android sürümleri için geçerli.

ANDROİD UYGULAMA DURDURDU HATASI İÇİN DİĞER ÖNERİLER

-Dilekçe verilerini temizlemek,

-Uygulamayı silip bitmiş yüklemek,

-Telefonu kapatıp başlamak,

-Fabrika ayarlarına çevirmek.

ANDROİD SORUNU HANGİ TELEFONLARDA GÖRÜLDÜ?

Xiaomi, Samsung, Huawei, Oppo ve LG gibi android tabanlı telefonları kullananlar, ‘Google durmadan duruyor’, ‘Google play hizmetleri durduruldu’, ‘Android dilekçe durduruldu’ ve ‘Google Play hizmetleri durmaya devam ediyor’ hataları nedeni ile uygulamalara erişim sağlayamıyor. Bu durum, dünya genelindeki kullanıcıların az daha tamamında görülüyor.

Reklam

Android uygulamalar durduruldu hatası nedir, nasıl düzeltilir? Android başvuru durdurdu hatası çözümü! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık