Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Antalya’da dalış sezonu başlıyor

4 ay önce
18 kez görüntülendi

Antalya’da dalış sezonu başlıyor

Antalya’nın farklı alanlara yönlendirilmiş bölgelerinde oluşturulan dalış noktaları, yerli ve yabancı turistlerden alaka göreceği günleri bekliyor. Turizm kenti Antalya’nın merkezi ve falezleri edinmek üzere Manavgat, Side, Alanya, Kemer, Kaş ve çevresinde dalış turizmi için oluşturulan noktalardaki su altı güzellikleri, resim çekimleriyle ölümsüzleştirilecek.

SAHİL ŞERİDİNDE 222 NOKTAYA DALIŞ

Antalya’nın deniz dibi yaşamını keşfetmek isteyen su altı severler, rezervasyonlarını tatil planlarına kadar yaptırıyor. Gazipaşa’dan Kaş’a dek uzanan sahil şeridinde 222 bambaşka dalış noktası bulunan Antalya, su altı zenginliğiyle dikkat çekiyor.

Antalya ve çevresinde etkinlik bildiren 80’in üzerinde dalış okulu, su altına profesyonel rehberler eşliğinde dalış turları düzenliyordu. Pandemi nedeniyle ara verilen ve yasaklanan turlara, 1 Temmuz itibarıyla kısıtlamanın kaldırılıp başlanması bekleniyor. Dalış merkezleri, sezon için tüm hazırlıklarını yaptı.

SU ALTINDA EŞSİZ DENEYİM

İnsan eliyle oluşturulan suni resiflere yapılan dalışlar, su altı tutkunlarına eşsiz deneyim

yaşatıyor. Tarihi batıkların yanı sıra son dönemde dalış turizmi için batırılan motosiklet, uçak ve tank gibi resiflere dalan turistler, burada resim çektiriyor. Balık popülasyonunun yoğun olduğu bölgelerde yapılan dalışlar ise görsel şölen oluşturuyor. Dalış esnasında caretta carettaların avlanma rotasına giren turistler, nesli tükenme tehlikesiyle aleyhinde karşıya olan kaplumbağalarla yüzme şansı buluyor, fotoğraf ve manzara çekiyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık