Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

App Store haksız rekabet tartışmalara da niçin oluyor

3 hafta önce
15 kez görüntülendi

App Store haksız rekabet tartışmalara da niçin oluyor

Reuters ile yaptığı röportajda Vestager, gizlilik ve güvenliğin “son derece önemli” olduğunu söyledi, ama müşterilerin bir uygulamayı kendi istekleri ile yüklerken güvenlikten ayrıcalık vereceklerine inanmıyor.

Reuters’e kadar Vestager, “Mahremiyet ve güvenliğin cümbür cemaat için çok manâlı olduğunu düşünüyorum” dedi. “Burada manâlı olan, elbette, bunun rekabete karşı bir kalkan olmaması, çünkü bence müşteriler diğer bir tatbik mağazası kullanırlarsa veya diğer mağazalardan başvuru yüklerlerse ne güvenlikten ne de gizlilikten vazgeçmeyecekler.”

Vestager değişiklikleri gönül rahatlığıyla karşıladığını söylese de, diğer AB ülkeleri ve milletvekilleri, herhangi bir şey yasalaşmadan önce tartmak zorunda kalacaklar. Reuters’e verdiği demeçte, “Buna çözüm bulmanın olası olduğunu düşünüyorum” dedi.

Vestager, Apple’ın iPhone ve iPad kullanıcılarının üçüncü taraf App Store’lardan veya internetten uygulama indirmesine müsade vermesini gerektiren Avrupa’daki Dijital Piyasalar Yasası üstünde çalışıyor. Apple CEO’su Tim Cook Haziran ayında yaptığı açıklamada, uygulamaların yana yüklenmesiyle ilgili önerilen kuralların “iPhone”un güvenliğini ve “App Store”da oturmuş olan gizlilik girişimlerini değil edeceğini söyledi.

DMA konusunda Vestager, değişikliklere açık olduğunu ve “çözüm bulmanın” muhtemel olduğuna inandığını, oysa Apple’ın alternatif tatbik mağazalarına veya öteki yükleme uygulamalarına karşısında yoğun bir şekilde savaşmaya devam edeceğini söyledi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık