Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

ASELSAN’dan gençler için TEKNOFEST’te Tekno Serüven

6 gün önce
2 kez görüntülendi

ASELSAN’dan gençler için TEKNOFEST’te Tekno Serüven

ASELSAN’dan yapılan açıklamaya göre, şirket, teknoloji ve bilim konularında farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen ve 21-26 Eylül’de İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST’i ilk günden itibaren paydaş olarak destekliyor.

Bilim ve teknoloji meraklısı çocuklar için 2019 yılında hayata geçirilen uzun soluklu sosyal mesuliyet projesi Tekno Macera, TEKNOFEST her tarafında çocukları ağırlayacak. Tekno Macera, yeni neslin çocuklarına teknoloji, bilişim ve savunma sanayisi alanlarında dürüst ve yardımsever alışkanlıklar kazandırarak, onları çağın gerekliliği olan meraklı, araştırmacı ve üreten bireyler olma konusunda yüreklendirmek nedeniyle yürütülüyor. 2019 yılındaki TEKNOFEST’te çocuklar ve gençler kadar en çok ziyaret edilen aktivite alanlarından olan Tekno Serüven bu yıl da eğlenceli teknolojik uygulamalar ve dijital eğitim içerikleriyle ziyaretçilerini ağırlayacak.

ASELSAN’IMIZ GELECEĞİMİZE YÖN VERECEK GENÇLERE ULAŞACAK

Açıklamada ​​​​​​​konuya ilişkin değerlendirmelerine yer verilen ASELSAN Idare Heyeti Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, “Şirket olarak ülkemizin önemli bir markası haline gelen TEKNOFEST’in bir parçası olmaktan kibir duyuyoruz. Ülkemizin egemen milli teknolojilere sahip olması için eğitimli, yetenekli, meraklı gençlere ihtiyacımız var. TEKNOFEST’i, gençlerimizi motive etmek ve potansiyellerini ortaya çıkarmak için fazla kayda değer bir etkinlik olarak görüyoruz. Türkiye’nin lider savunma ve teknoloji şirketi ASELSAN’ımız geleceğimize yön verecek gençlere ve çocuklara TEKNOFEST’te ulaşacak. Geleceğin teknolojilerinin temelini bugünün çocuklarıyla her zaman birlikte atacağız.” ifadelerini kullandı.

MİLLİ ASELSAN CATS SİSTEMİ SERGİLENECEK

Festival zarfında 500 metrekarelik alanında ziyaretçilerle buluşacak ASELSAN, insansız hava sistemlerinden radarlara, silah sistemlerinden “jammer”lara değin çok sayıda mahsul ve sistemini TEKNOFEST’te gençlerle buluşturacak. Kanada’nın İHA’larda kullanılan kameraya yasaklama uygulamasının peşinde ulusal imkanlarla geliştirilip üretilen ASELSAN CATS Sistemi de Baykar standında Bayraktar TB-2 İHA üstünde sergilenecek.

TEKNOFEST ziyaretçileri, SARP Uzak Komutalı Stabilize Tabanca Sistemi, Genel Gaye Helikopteri Kokpiti, Geleceğin Tank Konsepti, termal tabanca dürbünleri ve nişangahları mahsul/sistemlerini deneyimleyebilecek. ASELSAN sergileme alanının içinde kurulacak Tekno Serüven alanında da uzay ve suni akıl temalı etkinlikler gerçekleştirilecek.

İNSANSIZ SU ALTI SİSTEMLERİ VE ULAŞIMDA YAPAY AKIL

ASELSAN, TEKNOFEST kapsamında muhabere yarışmalar da gerçekleştirecek. İnsansız Su Altı Yarışması bu yıl da şirketin yürütücülüğünde 16-19 Eylül’de İstanbul’da yapılacak. Yarışmayla insansız su altı araçlarına yönelik teknolojilerin geniş bir tabana yayılmasına öncülük edilmesi hedefleniyor. İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması’nda geçen 3 yılda elde edilen ilerleme ışığında, bu sene görevler daha da zorlaştırıldı. 58 takımın yarışacağı esas ve ileri kategoride gerçekleşecek yarışmada otonom görevlere tartma verilecek. ASELSAN’ın TÜBİTAK ve Cezeri ile yürüteceği 50 takımın yarışacağı Ulaşımda Suni Zeka Yarışması da karnaval süresince gerçekleştirilecek.

​​​​​​​Sosyal sorumluluk çalışmaları ve destek faaliyetleri ile kısa sürede kamuoyunda bilinirliğe ulaşan ASELSAN Sosyal İnovasyon Liderleri Yardımlaşma (ASİL) Derneğinin işletmesi ASİL Kafe, karnaval ziyaretçilerine hizmet verecek. ASİL Kafe’nin sağladığı bütün gelir, gereklilik sahiplerine ulaştırılmak üzere ASİL Derneğine aktarılacak. İlk defa ASELSAN 1975 Mağazası’nın da hizmet vereceği bu festivalde, şirketin lisanslı ürünleri gençlerin beğenisine sunulacak.

KAYNAK: AA
Abone Ol

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık