Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

Aydilge mezun olduğu gün çekilen fotoğraflarını yayınladı

3 hafta önce
11 kez görüntülendi

Aydilge mezun olduğu gün çekilen fotoğraflarını yayınladı

Şarkıcı Aydilge, üniversiteden mezun olduğu gün çekilen fotoğraflarını Instagram’da paylaştı. Müzisyen Utku Barışma Andaç ile mutlu bir evliliği olan Aydilge, yaşadığı heyecanı da anlattı:

“Üniversiteyi birincilikle bitirdiğimde mezuniyet konuşmamı yaparken duygularımı tutamamış , çocuk gibi ağlamaya başlamıştım. Annemle babamın o manalı bakışları, hayranlık duyduğum hocalarımın beni gururla alkışlayışı, yepyeni bir hayatın beni bekliyor oluşu, yuvamdan, dört senedir burslu okuduğum tehlikesiz alanımdan, üniversitemden terketmek zorunda olmam ve tüm bu coşku kalbimi yerinden oynatmıştı. O süre da ülkemde ve dünyada bir sürü sıkıntılar vardı. Haykıra haykıra gözyaşı dökmek ve yakınmak istiyordum.”

“Ben ne zaman böyle homurdansam, tarih hocam Dr. Mahoney bana bakıp gülümserdi: karanlığa küfredeceğine bir mum yakmaya ne dersin Aydilge… O günden beri her sözümde ve davranışında anlamsız manâsız homurdanmak yerine mumlarımı yakmaya çalışıyorum. Çünkü karanlık kimsesiz bir varlığa sahip değildir. O yalnızca ışığın yokluğudur.

Eflatun’un bayıldığım bir sözüyle bitireyim bu uzun postu… “Belli Başlı sorun çocukların karanlıktan korkması yok, büyüklerin aydınlıktan korkmasıdır…”

 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık