Reklam
DOLAR: 8.36 TL
EURO: 10.1 TL

azami satılan otomobiller listesi belli oldu

5 gün önce
5 kez görüntülendi

azami satılan otomobiller listesi belli oldu

Birçok araba markası Türkiye’de kendi modellerini satışa sunuyor. Bunlar içerisinden bazıları ciddi oranda satmak elde ederken kimileri ise geri planda kalıyor. Otomotiv Distribütörleri Derneği kadar yapılan araştırmalar sonucunda Mayıs 2021 içerisinde en fazla satılan araçlar emin oldu.

Açıklanan rakamlara bakıldığında otomobil ve hafif ticari araç pazarı başlangıçta dikkatleri çekti. 2020 yılının Mayıs ayı ile kıyaslandığında bu sene toplam yüzde 69,8 oranında çoğaltma olduğu görülüyor. neredeyse 43 bin 138 otomobil satışı gerçekleşti.

Listeye bakıldığında ilk olarak Fiat dikkatleri çekti. Binek ve hafif ticari vasıta kategorilerinde şirket toplan 10.018 vasıta satışı gerçekleştirdi. Aslına bakacak olursak zaten onun böyle bir galibiyet elde etmesi bekleniyordu. İkinci sırada ise Volkswagen yer alıyor.

Mayıs ayı içerisinde 6.260 vasıta satışı yapan Volkswagen Alman devi olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Bir öteki önemli otomobil markası olan Renault ise tekrar azami satış gerçekleştirenler içerisinde yer alıyor. Şirket Mayıs ayında 5.330 vasıta satışı yaptı.

Bütün markalardan daha sonra dördüncü sıradaki şirketten bahsedelim. Hepinizin yakından tanıdığı Ford markası 4.463 satış gerçekleştirdi. Listenin son sırasında ise Toyota yer alıyor. Şirketin 2021 Mayıs ayı içerisinde 3.466 vasıta satışı bulunuyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık