Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Bakanlıktan sıcak çarpmasına karşısında uyarı

1 hafta önce
8 kez görüntülendi

Bakanlıktan sıcak çarpmasına karşısında uyarı

Bakanlığın Twitter’daki hesabından ‘Kurban Bayramı Hava Tahmin Raporu’ yayımlandı. Rapora kadar, hafta sonu yurdun kuzeydoğu kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bayram arifesinde ve bayramın birinci günü önemli yağış beklenmiyor. Kuzey kesimlerin parçalı bulutlu, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor. Bayramın ikinci ve üçüncü günleri Marmara ve Karadeniz Bölgeleri’nin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, iç ve güney bölgelerin ise parçalı ve eksik bulutlu geçmesi bekleniyor. Bayramın dördüncü günü Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Akdeniz’in iç kesimlerinin yer yer gök curcunalı sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

60f2dc55214ed8237ca892bd

BAYRAMDA hava durumu 

Türkiye’nin iç ve kuzey kesimlerinde mevsim normallerinin 4 ile 8 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, kuzey, iç ve doğu kesimlerde artışını sürdürerek mevsim normallerinin 10 ile 12 derece üzerine çıkması, hafta ortasından itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak kuzey ve iç kesimlerde azalması bekleniyor.

Kurban Bayramı boyunca en yüksek hava sıcaklıklarının; İstanbul’da 31-34 derece, Ankara’da 36-40 derece, İzmir’de 32-36 derece, Antalya’da 33-36 derece, Samsun’da 29-31 derece, Erzurum’da 30-34 derece, Diyarbakır’da 40-43 derece olacağı tahmin ediliyor. 

‘SICAK ÇARPMASI’ UYARISI

Mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenen hava sıcaklıkları sebebiyle güneş ışınlarının dikey geldiği 11.00-16.00 saatlerinde başta ihtiyar, çocuk ve kronik rahatsızlığı olanların sıcak çarpmasına karşı itinalı ve itinalı olmaları yönünde uyarıda bulunuldu.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık