Reklam
DOLAR: 8.36 TL
EURO: 10.1 TL

Bayan cinayetine müebbet talebi

4 gün önce
4 kez görüntülendi

Bayan cinayetine müebbet talebi

Bahsettiği şey kadına şiddetti. O da Maltepe’deki evine çözüleceğinden değişkenlik duyduğu sorunun kurbanlarından biri olmuştu. Akademisyen Aylin Sözer’in katil zanlısı için istenen canice muhakkak oldu.

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Aylin Sözer 29 Aralık 2020’de evinde Kemal Ayyıldız ile tartıştıktan daha sonra boğazından bıçaklanarak öldürülmüştü. Katil zanlısı daha sonra Sözer’i yakmaya çalışmış ve banka hesabındaki paraları kendi hesabına aktarmak istemişti.

Cinayetin arkasından Ayyıldız tutuklanarak cezaevine gönderildi. Anadolu Cumhuriyet Başsaccılığı Aylin Sözer’in öldürülmesiyle ilgili soruşturmasını tamamladı. İddianamede Kemal Ayyıldız’ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Ayyıldız’ın hem dağıtılmış suçlardan 35 sene 6 aya kadar hapsi de istek edildi. İddianameye haksız tahrik indirimi uygulanmaması ricası de eklendi.

Başsavcılık hem durum günü Kemal Ayyıldız’a IBAN gönderen bir öteki şüphelinin de 4 sene 6 aya kadar hapisle cezalandırılmasını istek etti.
İddianame kabul edilirse sanıklar baskın karşısına çıkacak.

 

 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık