Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

Bayraktar; otomotivin 4. boyutunu paylaştım dalga geçtiler

4 hafta önce
13 kez görüntülendi

Bayraktar; otomotivin 4. boyutunu paylaştım dalga geçtiler

Bundan sonraki döneme ilişkin değerlendirmelerde yer alan Selçuk Bayraktar önlerindeki en büyük engelin kendileri olduğunu vurguladı. Bayraktar “Bu teknolojiyi Türkiye yapar mı, dünyada bu alanda bir numara olur mu konuları. Bugün otomotivin yaşadığı dördüncü devir söz konusu. Şu lahza elektrikli arabalar var. Akıllı arabalar geliyor. Bundan sonra da uçan zeki dron taksiler gelecek. Bütün dünya buna çalışıyor.” dedi.

BU TEKNOLOJİYİ YAKALAYAMAYANLAR OYSA TAŞERON OLUR

Otomotivde yarının oyuncularının bugünden çalışanlar olacağını söyleyen Bayraktar sözlerini şöyle sürdürdü “Diğerleri yalnızca bu alanın taşeronları, alt yüklenicileri olacak. Peki biz bunu yapalım dediğimizde neyle karşılaşıyoruz”

Bu alanla ilgili yaptıkları çalışmaların resmini sosyal medya üzerinden paylaştığını anlatan Bayraktar “Gençlere gelecekle ilgili böyle bir alan var. 15 sene sonradan tüm dünya bunu yaşayacak. Burada bir markamız olsun dedik. Gelecekte, kargo taşımacılığından, drone taksiye, fazla daha ayrı uygulamalara fazla daha geniş yelpazede hatta toplu taşıma bile yapabilecek bir alan için  alıştırma yapmaya kalktığınızda birileri anında dalga geçiyor. Bu büyük engel. Ben dünyanın başka ülkelerini de inceledim. Sadece eksik gelişmişlik kompleksi olan ülkelerde, ya da sömürge olan ülkelerdeki bir yaklaşım söz konusu. Biz bildiğim kadarı ile sömürge olmadık ama bu nereden geliyor bunu anlamakta zorluk çekiyorum.” dedi. 

“BU HASTALIK BİLİM VE TEKNİKLE İRTİBATIN KESİLDİĞİNDEN BERİ VAR”

Bu durumun kendi çalışmaları açısından bir engel olmadığını ama kamuoyunun bakışı açısından engel oluşturduğunu anlatan Bayraktar bunun köklerinin son 10-20 yılda bulmadığını bunun yüzyıllar öncesine gittiğini belirterek ” Bizim medeniyet olarak bilim ve teknikle irtibatımızı kesmemizle birlikte “Biz yapamayız, biz beceremeyiz”in yanında bir de tanıdık olmayan hayranlığı başladı. Bana göre bütün bu işlerin başındaki en büyük engel bu.” dedi. 

“DÜNYADA PROJELERE BİLE DESTEK VERİRKEN BİZ YAPTIĞIMIZLA ALAY KONUSU OLDUK”

Bayraktar dünyada 30 -40 şahsiyet bir ekipten oluşan firmaların ortaya koydukları bir prototip ile birlikte milyar dolarlık yatırım aldığını dile getirerek “Bugün Amerika’da özellikle uçan arabalarla ilgili projeler için özel sektörden milyarlarca dolarlık yatırım aldılar. Ama biz bunu uçurduğumuz halde bizimle dalga geçtiler.” dedi.

KAYNAK: HABER7
Abone Ol

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık