Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Bayramda hava durumu nasıl olacak? Kurban Bayramı 2021 hava durumu tahminleri

1 hafta önce
8 kez görüntülendi

Bayramda hava durumu nasıl olacak? Kurban Bayramı 2021 hava durumu tahminleri

Bu sene Kurban Bayramı’nın tamamı hafta içerisine denk gelecek. Arife gününün de birleştirilmesiyle birlikte bayram tatili 9 gün olarak belirlendi. Peki, bu işlem içerisinde tatil yapacak olanlar ve kurban kesecekler için hava durumu hangi bölgede nasıl seyredecek?

BAYRAMDA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bayrama ilişkin tahminlerini yayınladı. Buna tarafından 19 Temmuz 2021 Pazartesi yani Arife Günü ve 20 Temmuz 2021 Salı yani Kurban Bayramı’nın ilk günü yurdun tamamı sıcak havanın etkisinde olacak. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da sıcaklıklar 43 derecelere değin çıkacak. Marmara’da ise 24 derece ile 33 derece arasında değişecek.

Bayramın ikinci günü ise Marmara ile Karadeniz’in doğusu yağışlı olacak. Bayramın üçüncü günü olan Perşembe günü ise yağışlı hava Marmara’da devam ederken Karadeniz’in tamamına yayılacak.

Bayramın son günü yani 23 Temmuz 2021 Cuma günü ise Marmara’da yağış kesilecek, Karadeniz’in tamamı ve Akdeniz’in geniş kısmı yağışlı olacak. Diğer illerde ise sıcaklık ve güneşin etkisi sürecek.

60f14dec5cf3b01fe8c2feda

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık