Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Bezos’un şirketi 100 milyon dolarlık bilet sattı

1 ay önce
17 kez görüntülendi

Bezos’un şirketi 100 milyon dolarlık bilet sattı

ABD’li e-ticaret devi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, şirketi Blue Origin’in gelecek uzay uçuşları için şimdiden yaklaşık 100 milyon dolar değer bilet sattığını duyurdu.

Bezos, uzay seyahatinin arkasında düzenlenen basın toplantısında, Amazon çalışanları ve müşterilerine uzay uçuşunun finansmanını sağladıkları için teşekkür etti.

Jeff Bezos'un tarihi uzay yolculuğu tamamlandı! İşte o anlar...Jeff Bezos’un tarihi uzay yolculuğu tamamlandı! İşte o anlar…

Beklentilerinin yüksek olduğunu ve önemli ölçüde aşıldığını aktaran Bezos, fazla zevkli bir tecrübe olduğunu açıklama etti.

Bezos, Blue Origin’in gelecek uzay uçuşlarına talebin fazla pozitif olduğunu vurgulayarak, şirketin gelecek uçuşları için yaklaşık 100 milyon dolar değerinde bilet sattığını aktardı.

Biletlerin fiyatına ilişkin bilgi vermeyen Bezos, Blue Origin’in uzaya bu yıl 2 gezgin uçuşu daha düzenlemeyi planladığını kaydetti.

ABD’li milyarder Bezos ve beraberindeki 3 kişi, Blue Origin’in geliştirdiği New Shepard aracıyla başarılı bir uzay seyahati gerçekleştirmişti.

Uçuşta Bezos’a kardeşi Mark Bezos’un yanı sıra Amerikalı bayan havacı 82 yaşındaki Wally Funk ve Somerset Capitals Partner şirketinin Üst Yöneticisinin (CEO) fizik öğrencisi oğlu 18 yaşındaki Olivier Deamon da eşlik etmişti.

KAYNAK: AA
Abone Ol

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık