Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

BioNTech açıkladı: Kolon kanseri aşısının Faz 2 denemelerine başlandı

1 hafta önce
15 kez görüntülendi

BioNTech açıkladı: Kolon kanseri aşısının Faz 2 denemelerine başlandı

BioNTech’ten yapılan açıklamada, mRNA (mesajcı RNA) teknolojisine dayanan BNT122 aşı adayı için aşama 2 çalışmalarına başlandığı belirtildi.

ABD, Almanya, İspanya ve Belçika’dan yaklaşık 200 hastanın çalışmaya katıldığına yer verilen açıklamada, çalışmanın amacının, tümörlerin cerrahi ve kemoterapiden daha sonra bitmiş ortaya çıkıp çıkmadığında BNT122’nin etkinliğine incelemek olduğu açıklama edildi.

BioNTech’in açıklamasında, dünya genelinde ölümcül ikinci Kanser olarak bilinen sütun kanserinin tedavisi için yeni tedavilere ihtiyacın yüksek olduğuna da dikkat çekildi.

öte yandan, BioNTech başta deri kanseri almak üzere diğer kanser türlerinde kullanımı için BNT122 aşısının klinik çalışmalarını da sürdürüyor.

BioNTech kurucuları Açlık Türeci ve Uğur Şahin, Koronavirüs aşısında kullanılan mRNA teknolojisinin bir çok başka hastalığa çözüm olacağına inandıklarını her platformda dile getiriyor.

Bu teknolojiyle organların yaşlanmasının yavaşlatılabileceğini söyleyen Uğur Şahin, Alman Bild gazetesine yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı;

‘Yaşlı insanları, bilimkurgu filmlerindeki gibi pat diye genç insanlara dönüştüremezsiniz. Ancak ola ki de hasar görmüş bir kalbin, öteki hasarlı veya eski organların yaşlanma sürecini ayrıntılarıyla veya kısmen tersine çevirebileceksiniz. Bunun bir gün olası olacağına muhakkak inanıyoruz.’

Açlık Türeci ise mRNA teknolojisiyle çok seri bir şekilde aşı geliştirilmesinin, konuyla benzer kurumların işbirliğinde çalışmasına da yan olduğunu açıklama etmiş ve’Bunun için gereken hızın ve ek kaynakların (yetkililerle birlikte) diğer terapilere aktarılmasını diliyoruz. Hem kanser laf konusu olduğunda yüksek düzeyde aciliyetimiz var. COVID-19 buna göre muhtemelen oldukça kolay bir hedefti. Yeni başarının ön koşulu, bir hastalığın biyolojisini çok emin bir şekilde anlamamızdır’ demişti.

Reklam

BioNTech açıkladı: Kolon kanseri aşısının Faz 2 denemelerine başlandı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık