Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Bir prensip imza atıldı! Babaanne torunuyla benzer tekvando turnuvasında yer aldı

6 gün önce
4 kez görüntülendi

Bir prensip imza atıldı! Babaanne torunuyla benzer tekvando turnuvasında yer aldı

Türkiye Tekvando Milli Ekip Antrenörü olan Nazik Uzunçavdar ile turnuvaya sporcu olarak katılan torunu Sude Yaren Uzunçavdar benzer turnuvada yer aldı. Babaannesinin Antrenör olarak katıldığı turnuvada sporcu olarak bulunan Sude Yaren Uzunçavdar hislerini paylaştı. 

Muş'ta tıp fakültesini kazanan 2 kardeş ailenin gururu olduMuş’ta tıp fakültesini kazanan 2 kardeş ailenin gururu oldu


 
İLERİDE OLİMPİYATLARDA OLACAĞINI HİSSEDİYORUM

Torununun ileride olimpiyatlarda olacağını hissettiğini ifade eden antrenör babaanne Kibar Uzunçavdar, ”Şu Anda torunumla Ümitler Avrupa Şampiyonası’na katıldım. Benim için sadece torundan ziyade orada Ulusal Takımı temsil etmek Türkiye’yi temsil etmek, en büyük gurur verici şeydi. Çocuklarımızın bazıları şampiyon oldu. Bazıları yenildi, derece maçına dışarı giden çocuklarımız oldu. Sude başarılı, önü açık bir sporcu. İleride ben Sude’yi olimpiyatlarda görüyorum, hissediyorum“ dedi. 
 
AİLEMİN ARKAMDA OLMASI MOTİVASYONUMU ARTTIRDI

Antrenör babaannesi ile aynı turnuvada yer alan sporcu Sude Yaren Uzunçavdar, “Ailemizin üçüncü kuşak tekvandocusuyum. Katıldığım 7 uluslararası arenada üst üste kazanan oldum. Hem şu anda olimpik havuza seçildim. Bu benim için sahiden çok büyük bir kibir. 16 yaşında olmama karşın Olimpik havuzda olmam beni daha da motive etti. İnşallah çıkacağım maçlarda tekrardan kazanan olacağım. bununla birlikte, geçtiğimiz Avrupa Şampiyonasına babaannem ile gittim. Bu benim için fiilen büyük bir gurur. Daha önce Avrupa şampiyonalarına gitmiştim ama bu diğerlerinden daha farklıydı. Çünkü, arkamda babaannemin ve ailemin olup beni desteklemesi beni daha da motive etti ” dedi.

KAYNAK: İHA
Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık