Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Biri 14, diğeri 15 yaşında… ABD’de “Toplu toplu cinayet planı” yapmakla suçlanıyorlar

5 gün önce
3 kez görüntülendi

Biri 14, diğeri 15 yaşında… ABD’de “Toplu toplu cinayet planı” yapmakla suçlanıyorlar

Lee Bölgesi şerifi Carmine Marceno, Harns Marsh Ortaokulunda okuyan Philip Byrd (13) ve Conner Pruett’in (14) “toplu katliam planı” yapmakla suçlandığını açıkladı.

Marceno, öğrencilerin Columbine Lisesi’ndeki silahlı saldırıyla yakından ilgilendiklerini, hem boru bombalarının nasıl yapıldığını ve karaborsadan nasıl ateşli tabanca satın alınacağını öğrenmeye çalıştıklarını belirtti.

daha sonra yapılan aramalarda Byrd ve Pruett’in evinde farklı alanlara yönlendirilmiş silah ve bıçaklar bulunduğunu kaydeden şerif, “Ekibimin anında harekete geçerek ayrıntılı bir soruşturma yürüttüğünden ve fazla şiddetli bir eylemi engellediğinden eminim.” biçiminde konuştu.

İki öğrencinin “toplu toplu cinayet planı yapmak” suçlamasıyla yargılanacağı kaydedildi.

– COLUMBINE LİSESİ SALDIRISI: 13 ÖLÜ

Amerikan kamuoyunu sarsan silahlı okul saldırılardan birisi olan Columbine Lisesi olayında, Eric Harris (18) ve Dylan Klebold (17), 20 Nisan 1999’da liseye otomatik silahlarla saldırmış, 12 öğrenci ve 1 öğretmeni öldürerek okulun kütüphanesinde intihar etmişlerdi.

O tarihe dek “ABD’de gerçekleşen en ölümcül okul saldırısı” olarak kayıtlara geçen Columbine Lisesi saldırısı, daha sonra gerçekleşen okul saldırılarına ilham olduğu gerekçesiyle her güya saldırıda gündeme gelmeye devam ediyor.

KAYNAK: AA
Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık