Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Birinin Instagram hesabını nasıl kapatırız, kabahat mu? Başkasının Instagram hesabını kapatma

4 ay önce
27 kez görüntülendi

Birinin Instagram hesabını nasıl kapatırız, kabahat mu? Başkasının Instagram hesabını kapatma

Telif, can sıkıcı mesajlar, kopya içerikler, sahte profiller ve benzeri birçok nedenle dönem dönem başkasının Instagram hesabını kapatma işlemlerine gereksinim duyulabiliyor. Peki, bu durumda ne gerçekleştirmek gerekiyor, Instagram’ın böyle bir koşul için çözümü var mı?

BİRİNİN INSTAGRAM HESABINI NASIL KAPATIRIZ, SUÇ MU?

İlk olarak başkasının Instagram hesabını kapatmadaki nedeninizi şikayet ya da talep formunu doldurarak Instagram’a bildirmeniz gerekiyor. Zorunlu bilgiler yoklama edildikten daha sonra Instagram talebinizi haklı bulursa o hesap kapanır. Oysa bunun için telifle alakalı bir koşul varsa telif sahibi sizin olmanız gerekiyor veya can sıkıcı mesajlar aldıysanız bu mesajları Instagram’a iletmeniz gerekiyor.

Aynı şekilde kopya içeriklerin adalet sahibinin siz olduğunuzu kanıtlamanız veya zor ve nefret edilen şey taşıyan paylaşımları rapor etmeniz gerekiyor.

Bütün bunların dışında legal olmayan bir şekilde başkasının ınstagram hesabını kapatmak ise suçlu durumuna düşürebilir. Son dönemde takipçi sayısı düşük olan bazı hesaplara bu işlemler yapılabiliyor. Hesaptaki bütün fotoğraflar ve içerikler birebir kopyalanarak benzer hesabın daha artı takipçili ve etkileşimli olan kopya hesabı Instagram kadar reel hesap gibi algılanıp aslında sahte olan hesap kalırken hakiki olan hesap kapatılabiliyor. Ama bu durum genellikle fazla eksik takipçili ve fazla az etkileşimli hesapların başına gelebiliyor. Böyle bir durumda da kapatılan hesap sahibi kendi bilgilerini Instagram’a göndererek hesabının baştan açılmasını sağlayabilir.

Şikayet konusu nedenlerle birinin Instagram hesabını kapatma başvurusunda bulunmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Instagram’da taciz ya da siber zorbalık yapan hesabı şikayet etmek için tıklayınız…

Instagram’da sizi taklit eden kopya hesabı şikayet etmek için tıklayınız…

Kalabalık kurallarını ihlal eden hesabı şikayet etmek için tıklayınız…

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık