Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Boya ustası 1500 liraya boyayacağı dairede 100 bin liralık altın buldu!

2 hafta önce
11 kez görüntülendi

Boya ustası 1500 liraya boyayacağı dairede 100 bin liralık altın buldu!

Durum, Merkezefendi ilçesinde meydana geldi. 53 yaşındaki Kadir Topuzayak, içerisinden kiracısı çıkan daireyi boyamak için eve gitti. Burada evi boyamaya başlayan Topuzayak hazırlıklarını yaptığı sırada açtığı çekmecede poşet içerisinde ziynet eşyasıyla karşılaştı. Topuzayak, konut sahibinden evden meydana çıkan kiracının numarasını istedi. Numarayı arayan sanatçı, kiracının astsubay olduğunu ve Uşak’a tayininin çıktığını öğrendi. “Bende emanetiniz var, taşındığınız evde unutmuşsunuz” diyen Topuzayak, astsubayın da 2 gündür ziynet eşyasını aradığını öğrendi. Gece saatlerinde yola meydana çıkan astsubay Denizli’ye gelerek Topuzayak ile buluştu. Topuzayak tamamen belli edinmek için alyans ve künyelerin üzerinde yazar isimleri onay ett,. Astsubaydan altınları Doğu görevindeyken biriktirdiğini öğrenen boya ustası fazla mutlu olduğunu ifade ederek insanlık ölmemiş dedirtti. Astsubay ise ustaya teşekkür edip ödev yerine döndü..

Miras yüzünden evini satışa çıkardı, üzerine astığı yazıyla görenleri şaşırttı!Servet yüzünden evini satışa çıkardı, üstüne astığı yazıyla görenleri şaşırttı!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

İNSANLIK NAMINA YAPTIM

Ev sahibine eşyaları vermekte bocalama ettiğini ve bu yüzden sahibini kendisi bularak ziynet eşyalarını verdiğini ifade eden Kadir Topuzayak, “Ben manâsız bir eve boya yapmaya gittim. Çekmece bir poşet gördüm. Poşeti aldığımda ağır olduğunu hissettim, açtığımda içerisinde yüklü miktarda ziynet eşyası buldu. Konut sahibinin verip vermeyeceğine tereddütte kaldığım için çıkan kiracının telefon numarasını istedim. Kiracıya ulaştığımda Uşak’a tayini çıktığını öğrendim. ‘Bende emanetiniz var, taşındığınız evde unutmuşsunuz’ dedim. Onlarda 2 gündür kayıp eşyalarını arıyorlarmış. Gece vakti buraya Denizli’ye geldiler. Künyeler ve alyans üzerinde isimler yazıyordu. Onlar eşleşince kendilerini altınlarını teslim ettim. Astsubay kardeşimizin doğu görevi esnasında birikimleri olduğunu öğrenince daha da mutlu oldum. İnsanlık adına yaptım herhangi bir temennim değil. Takriben 100 bin TL piyasa değeri olduğunu varsayım ediyorum” dedi.

KAYNAK: İHA
Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık