Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Bugün EFT gider mi, açık mı? Bayramda FAST ile EFT yapılır mı?

3 gün önce
5 kez görüntülendi

Bugün EFT gider mi, açık mı? Bayramda FAST ile EFT yapılır mı?

Bayramda EFT yapmak isteyen pek fazla kişi, internet üzerinden bunun mümkün olup olmadığını merak ediyor. En fazla kullanılan para transfer yöntemlerinden biri olan EFT, bankamatik ve internet bankacılığı ile saniyeler içerisinde paranın başka bir hesaba geçmesine imkan tanıyor. Fakat resmi tatillerde ve de hafta sonu tatillerinde EFT sistemi anlık işlemiyor hafta içi egzersiz saatlerinde gerçekleşiyor.

BAYRAMDA FAST İLE EFT YAPILIR MI?

Bayramda EFT yapılır mı sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. Devlete Ait tatil olduğundan dolayı bugün EFT gerçekleştirmek muhtemel yok oysa yeni uygulanmaya başlanan FAST sistemi aracılığıyla bayramda 1000 TL’ye değin EFT yerine getirmek olası olabilmektedir. 1000 TL üzerindeki EFT işlemi sıradan şartlarda bankalar arası 10-20 dakika arasında gerçekleşmektedir. Bazı günler bankalardaki yoğunluk durumuna göre bu süre 1 saate kadar çıkabilir. FAST ile EFT bugün yapılabilir ama gönderen hesabın ve alıcı hesabın FAST sistemini kullanıyor olması gerekiyor.

FAST ÖDEME SİSTEMİ NEDİR?

FAST Sistemi, işlem limitlerinin daha yüksek seviyelere çıkarılması ve karekodlu ödemeler ile ödeme isteme gibi katma değerli yeni özelliklerin de yakın vadede eklenmesiyle, dijital ekonominin bir üst seviyeye taşınmasına manâlı katkılar sağlayacak bir sistemdir. Fonların Anlık ve Kesintisiz Transferi olarak isimlendirilen bu yeni sistemle vatandaşlar, ayrı bankalardaki hesapları arasındaki para transferlerini saniyeler içerisinde, 7 gün 24 saat yapabilecek. FAST sistemi ile EFT’lerde mesai sınırı ortadan kalkıyor, 7/24 para transferi yapılabiliyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık