Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Bugün marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? A101, BİM, ŞOK hafta sonu market çalışma saatleri 10 Temmuz 2021

2 hafta önce
7 kez görüntülendi

Bugün marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? A101, BİM, ŞOK hafta sonu market çalışma saatleri 10 Temmuz 2021

Temmuz ayı ile birlikte aşamalı normalleşmenin üçüncü etabına geçildi. 1 Temmuz genelgesi zarfında böylece fazla kısıtlama kaldırıldı. Hafta içi ve hafta sonu değiştirme belirten market çalışma saatleri de kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte merak konusu oldu.

MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı genelgede, hafta içi ve hafta sonu marketlerin alıştırma saatleri düzenlendi. Buna tarafından, marketler hafta içi ve hafta sonu açık olacak. Genelgede, bakkallar ile beraber A101, BİM, ŞOK gibi zincir marketlerin çalışma saatleri hakkında bilgi paylaşıldı. Temmuz ayı öncesinde marketler en son 09.00-21.00 saatleri aralarında hizmet verdi. İçişleri Bakanlığı’nın market tarzı işletmelerle ilgili kararı ise şu şekilde;

“Sokağa çıkma kısıtlamalarının sona ereceği 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren bütün iş yerleri; ruhsatlarındaki etkinlik konusuna kadar ilgili yöneticilik tarafından belirlenmiş olan başlangıç-kapanış saatleri çerçevesinde etkinlik gösterebilecektir.” Bu bilgilere göre marketlerin pandemi öncesi alıştırma saatlerine geri dönmesi bekleniyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık