Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

ByteDance, TikTok uygulamasının yapay zekasını satmaya başladı

2 hafta önce
12 kez görüntülendi

ByteDance, TikTok uygulamasının yapay zekasını satmaya başladı

TikTok’un teklif algoritması, platformu bu dek popüler yapan şeylerden biri. Tiktok kullanıcısının uygulamayla etkileşimi biçimi, uygulamanın size önereceği videoları etkiliyor. Şirket, geçen yıl bir blog yazısında ForYou akışının belirtilen bir kullanıcıya hangi videoların sunulacağını nasıl belirlediğini açıklamıştı.

Bu da uygulamanın algoritması hakkında merak edilenleri ortaya çıkardı. Tiktok uygulamasının önerileri, hangi videoları beğendiğiniz, açıklama paylaştığınız ya da oluşturduğunuz dahil olmak üzere kullanıcı etkileşimlerine dayanıyor. Daha Aşağı yazılar ve hashtag’ler gibi video bilgileri, kullandığınız aygıt, dil tercihleriniz ve konum ayarlarınız dahil hesaptaki birçok akort algoritmayı etkiliyor.

BytePlus, web sitesine kadar şirket, otomatik tavır ve metin çevirisi ile reel zamanlı video efektlerinin yanı sıra veri çözümleme araçları da sunuyor. Geçen bir buçuk yılda ByteDance ve TikTok, eski Başkan Trump’ın emriyle engellemeye çalışılan Çin merkezli şirketler arasındaydı.

Başkan Biden, yasakları kaldıran bir yürütme emrini Haziran ayında imzaladı. Trump yönetiminin baskısına rağmen, TikTok geçen yıl ABD’de aylık 100 milyon kullanıcıyı aştı. Platform bu gidişle başarılarda kalıcı olacak gibi görünüyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık