Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

Çankaya’da çöpler sokakta kaldı

2 hafta önce
11 kez görüntülendi

Çankaya’da çöpler sokakta kaldı

Belediye ile işçiler zam konusunda anlaşamadı. Vatandaş attığı çöplerin sabahtan toplanmadığını gördü. Başkent Ankara’da çöp konteynerleri, yollar, kaldırımlar çöple dolup taştı. CHP’li Çankaya Belediyesi ile Genel-İş Sendikası 7 aydır yürüttüğü toplu iş sözleşmesi görüşmelerini tamamladı, el sıkıştı. İddiaya kadar işçiler jurnal 175 TL brüt ödenti talep ederken, sendika 160 TL’ye imza attı. Ama işçiler anlaşmayı protesto etti Çöp toplamayarak tepkilerini gösterdi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de sosyal ağ hesabından açıklama yaptı. “İkramiye ve sosyal haklarla çoğalma oranı yüzde 40 oldu. Buna karşın bir takım işçilerimiz eyleme geçti ve gece çöpler toplanmadı. Çankayalılardan özür dilerim” dedi.

Ankara’nın en sık kullanılan yollarından Gazi Mustafa Kemal bulvarında da şart farklı değildi. Çöp poşetleri hem kaldırımlarda hem de yol arasında üst üste birikti. Yurttaş da duruma tepkiliydi.

Öğle saatlerindeyse Ankara Büyükşehir Belediyesi devreye girdi. Zabıtaların eşlik ettiği temizlik ekipleri, Çankaya’da biriken çöpleri toplamaya başladı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık