Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Çankırı E Tipi Cezaevinde korona alarmı: D-14 koğuşunun hepsi fazla

2 ay önce
25 kez görüntülendi

Çankırı E Tipi Cezaevinde korona alarmı: D-14 koğuşunun hepsi fazla

Cezaevlerinde koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor. Çankırı E Tipi Cezaevinin geneline koronavirüs yayıldığı, koğuşların karantinaya alındığı ve kapalı görüşlerin de iptal edildiği öğrenildi. Eşinin D-14 koğuşunda kaldığını bildiren bir aile yakını, koğuştaki herkesin testinin fazla çıktığını ve durumlarının gittikçe kötüleştiğini söyledi.

“KULLANIMDAN KALKAN BİR İLAÇ VERİLMİŞ”

Aile yakını, dün yaptıkları en son telefon görüşmesinde eşinin sesinin fazla kötü geldiğini, bir şey yiyip içemediklerini, çamaşırlarını deha yıkayamayacak ülkü geldiklerini öğrendiğini belirtti. Mahpuslara kullanımdan kaldırılan bir ilaç verildiğini aktaran aile yakını, eşinin o ilacı içmediğini, iğneyi de vurulmadığını aktardı.

“VİRÜS AKCİĞERLERİNE İNDİ”

Bold Medya’ya konuşan aile yakını, Ramazan’ın son 3 günü oruç tutamayacak duruma gelen mahpusların yaşadıklarını şöyle aktardı:

“Ramazan’ın son 3 günü oruç tutamamışlar. Bayramın birinci günü sırt, boğaz ağrısı, halsizlik gibi belirtiler başlamış. Bayramın ikinci günü hastaneye götürmüşler. Tulum giydirmişler, 4-5 saat ayakta beklemişler. Fazla zorlanmış hepsi. sonradan tomografi çektirmişler, deneme üretilmiş. 23 kişinden 21’i artı. Eşim, bayramın birinci günü aradığında sesi normaldi. İki gün önce, salı günü aradığında sesi fazla kötüydü. Çok baskı konuştu. ‘Bir şey yiyip içemiyoruz’ dedi. Böylece olunca fazla telaşlandık, üzüldük. Hastanede bir aile yakınımız var. Eşimin tomografisine baktırdık. Akciğerinde 4 yerde korona belirtisi olduğunu yani akciğerine indiğini öğrendik.”

“HEPİMİZ YATIYORUZ, BENDEN AĞIR OLANLAR VAR”

Eşine ve hasta olan öteki mahpuslara kullanımdan kalkan bir ilaç verildiğini söyleyen aile yakını, “Hastaneden bir ilaç vermişler, bir tane de iğne vuracaklarını söylemişler. Eşim de o ilacın kullanımdan kaldırıldığını duymuş, tehlikeli diye içmemiş. İğnenin de ne olduğunu bilememiş, vurulmamış. Geçen Günkü telefon görüşünde de sesi çok kötüydü. Mahpus aşçılar da hasta olduğu için içten dürüst yemek yemek yiyemiyorlar. Çamaşırlarını da koğuştaki dinç kişiler yıkamış. ‘Hepimiz yatıyoruz, benden ağır olanlar var’ dedi. Diğer koğuşlarda da varmış korona” ifadelerini kullandı.

Reklam

Çankırı E Tipi Cezaevinde korona alarmı: D-14 koğuşunun hepsi fazla Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık