Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Cep telefonu satışları memnun etme etmiyor

4 ay önce
23 kez görüntülendi

Cep telefonu satışları memnun etme etmiyor

Akıllı telefonlar bugüne dek yukarıya doğru süratli bir ivme kazandı. Ayrıca kamera hem de tasarım özellikleri bakımından çoğalan cihazlar satmak rakamlarını katladı. Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi ve daha çoğu marka uyumlu olarak satışlarını artırmayı başardı. Fakat pandemiyle birlikte işler tersine döndü.

Bu tür cihazlardaki satış ve sevkiyat rakamları değerlendirildiğinde son 7 yılın en fena dönemlerinden bir parça başına olduğu ortaya çıkıyor. 2021 yılının Mayıs ayında bile istenen galibiyet elde edilemedi. Üstelik rakamlara bakıldığında 2014 yılı ile aynı olduğu görülüyor.

Çin’de yapılan iPhone 12 sevkiyat rakamları aslında bizlere önemli teferruat veriyor. iPhone X ile karşılaştırılırsa bu sevkiyatların yüzde 12 oranında düştüğü görülüyor. Bu Nedenle karşımıza Çin Veri ve İletişim Teknolojileri enstitüsü kadar yayınlanan bir dikkat çıkıyor.

Bu kurum tarafından yapılan açıklamada akıllı telefon sevkiyatlarında genelde yüzde 12 seviyesinde bir düşüş görüldüğü açıklama edildi. Elbette bu yalnızca Apple ile alakalı yok. Bütün zeki telefon şirketleri böyle bir düşüş yaşadı. Hatta bazıları yüzde 34 oranında bile geriye doğru çekildi. Tüm bu rakamlara bakıldığında pandeminin en sert dönemlerine göre ilerleme kaydedildiği oysa az önce yeterli olmadığı görülüyor.

Bazı analistler ise Apple şirketinin yaşanan bütün gerilimlere karşın iyi miktarda gelir elde ettiği açıklama ediyor. Hatta satış rakamlarına bakıldığında firmanın seri bir toparlanma yaşadığı söyleniyor. Ancak küresel raporlara uyarı edilirse Apple ilk kez elde etmek üzere bütün şirketler akıllı telefon satışları konusunda mağdur durumda. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık