Reklam
DOLAR: 8.36 TL
EURO: 10.1 TL

Cep telefonu satışlarında büyük çoğaltma devam ediyor

4 gün önce
4 kez görüntülendi

Cep telefonu satışlarında büyük çoğaltma devam ediyor

Pandemi koşulları sebebiyle birçok sektör durma noktasına geldi. Otomotiv üretimi bile büyük bir gerileme yaşadı. Akıllı telefon sektörü bu konuda en bahtsız sektörler arasında yer alıyor. Samsung, Xiaomi, Apple ve öteki çoğu marka darbe üzerine darbe yedi.

2021 yılının birincil 3 ayına baktığımızdaysa zeki telefon satışları yüzde 26 oranında arttı. Kimse böylesine bir yükseliş beklemiyordu. En azından pandemi etkileri sebebiyle uzun bir zaman daha keza üretimde hem de dağıtımda gerileme bekleniyordu.

Gartner kadar yapılan bazı araştırmalara kadar zeki telefonlarda önemli oranda yükseliş yakalandı. Bu yükselişin çoğu nedeni var. Ilk Kez 2020 yılında ciddi oranda istek birikmesi olduğunu söyleyebiliriz. Yaşanan bu talep birikmesi nedeniyle 2021 yılı canlı geçti.

Satış rakamları cep telefonu pazarı için hiç bayağı değil. Zaten yıllardır varolan bu sektör için böylesine yükselişler uzun sürmeyecektir. Pandemi sonrasında herşeyin normale dönmesi yüksek bir olanak. Ayrıca 2019 yılında yaşanıp 2020 yılı baştan başa devamlı pandemi koşulları devasa bir aylaklık oluşturdu.

Sektördeki satmak oranları ise az daha aynı. Listenin başında Samsung yer alıyor. Anında ikinci sırada Apple var. Onun sonrasında ise Xiaomi yer alıyor. Kısacası devler tekrar aynı şekilde listelendi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık