Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Chia madenciliği için özel donanım üretimine geçildi

5 gün önce
6 kez görüntülendi

Chia madenciliği için özel donanım üretimine geçildi

Bilhassa son zamanlarda popüler olan Chia’nın madenciliğini yapan kullanıcılara yönelik olarak geliştirilen yeni SSD modelleri 2TB’a dek kapasite seçenekleri, yüksek okuma ve yazma hızları ile eşsiz dayanıklılık sunuyor

İşlem kanıtı modeliyle çalışan öteki kripto paraların tersine yer ve vakit kanıtı modeliyle çalışan Chia, sistem performansı yerine depolamaya daha büyük ağırlık veriyor ve fazla daha eksik enerji tüketiyor. ADATA, Chia madenciliğinin gerekliliklerini yerine getirmek için PROSPECTOR ailesini oluşturdu. Sürekli biçimde niyetlenmek üzere tasarlanan yeni modeller uzun uygulama ömürleriyle öne çıkıyor.

ADATA PROSPECTOR 970 56,000 Total Bytes Written (TBW) değerine sahipken PROSPECTOR 950 ise 28,000 TBW değerine sahip. TBW bir SSD’ye ömrü baştan başa toplamda ne kadar data yazılabileceğini bildiren bir ölçü. Bu değerler PROSPECTOR ailesinin bayağı bir PCIe SSD’ye kıyasla minimum 40 kat daha uzun başvuru formu ömrü sunduğu anlamına geliyor.

PROSPECTOR serisi SSD’ler yalnızda sağlamlık değil performans konusunda da son derece iddialı. PCIe Gen4x4 ve NVMe 1.4 teknolojilerine sahip olan PROSPECTOR 970 saniyede 7400MB’a varan aktarım hızlarına ulaşabiliyor. PROSPECTOR 950 ise PCIe Gen3x4 ve NVMe 1.3 desteğiyle saniyede 3500MB’a varan okuma ve 3000MB’a varan yazma hızları sunuyor. Her iki model de en yeni Intel ve AMD platformlarıyla ahenkli olmasıyla masaüstü ve portatif bilgisayarlarda sorunsuz başvuru sağlıyor.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık