Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun iki koruması gözaltına alındı

5 ay önce
45 kez görüntülendi

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun iki koruması gözaltına alındı

Muğla’da etkinlik belirten bir akaryakıt istasyonu sahibinden, iptal edilen ruhsatı yeniden hariç tutmak vaadiyle sus payı aldığı öne sürülen 6 şüpheliden 5’i yakalandı. Şüpheliler aralarında bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 2 koruma polisinin açığa alındığı belirtildi.

AA’nın haberine göre Muğla’nın Marmaris ilçesinde Ethem S’nin 10 sene her tarafında işlettiği ve ardından yıllık 400 bin avroya kiraya verdiği mazot istasyonunun ruhsatı, kavşakta bulunması nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü göre iptal edildi.

Bunun üzerine ruhsatı her tarafta içeri almamak üzere başvuran ancak olumlu yanıt alamayan Ethem S, önce Halil Emre A. ile arkasından Siraç, Zeydin ve Fırat U. ile görüştü. Ruhsat sorununu çözmek için 1 milyon 250 bin lira rüşvet istek edildiği ileri sürüldü.

Şüphelilere ayrı tarihlerde 800 bin lira veren Ethem S, ruhsat yenilenmeyince kalan miktarı ödemeyi reddetti. Korkutma edildiğini bildiren Ethem S, Muğla Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Uğraş Şubesine gitgide artarak şikayetçi oldu.

Güvenlik güçlerince yapılan çalışmalarda Ankara Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesinde görevli olan, aynı zamanda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun koruma ekibinde de yer alan polis memurları Ercan Ü. ve Bülent İ. ile birlikte 5 kişi gözaltına alındı. Kaçak bir kişinin arandığı belirtildi. 

Ercan Ü. ve Bülent İ.’nin Ankara’daki bürokratlar yoluyla ruhsat sorununu gidermeye çalıştığı ve karşılığında fiziki üstünlük sağladığı iddia edildi. Ercan Ü’nün Muğla’da bazı kişilere güç uygulayarak “parayı tahsil etmeleri” konusunda direktifler verdiği de ileri sürüldü.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık