Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Çin Binance engeli borsalarda az kalsın hiçbir tesir oluşturamadı

1 hafta önce
8 kez görüntülendi

Çin Binance engeli borsalarda az kalsın hiçbir tesir oluşturamadı

Tekrar bugünlerde Çin Merkez Bankası tarafından Bitcoin ve öteki kripto paralar hakkında negatif yorumlar yapıldı. Daha evvelden İngiltere Merkez Bankası tarafından yapılan olumsuz direktifler sebebiyle kripto para fiyatlarında bir miktar geriye çekilme yaşandı. Fakat Çin göre getirilen Binance erişim yasağı sektöre tesir etmedi.

Topluluk nüfusu nedeniyle tekrar tekrar için alaka odağı olmayı başaran Çin kripto paralar konusunda yüzleri güldürmüyor. Kripto para madencilerinin ülkeyi terk etmesi üstüne Bitcoin fiyatı 28 bin dolar seviyesine kadar düştü. Bunun üstüne borsalarda büyük bir panik havası oluştu.

Problemler yalnızca bunlarla sınırlı yok. Benzer şekilde başka bir takım ülkelerin kripto paralara baskı yaptığı görüldü. Örneğin İran ve Hindistan bunlar aralarında yer alıyor. Fakat hiçbirisi kripto para borsası devi Binance’yi engellemeye çalışmadı. Çin fazla daha ileriye gitgide artarak bu borsayı engelledi.

Yaşanan bu gelişmelere karşın Bitcoin sağlam bir şekilde durmaya devam ediyor. Birçok analist onun yükseliş trendine girdiğini söylese bile gerçi beklemekte fayda var. Şu aralar 33 bin 900 dolar seviyelerinde olan Bitcoin, Çin göre getirilen engellemeye karşın bana mısın demiyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık