Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Dijital reklamcılık sektörü her geçen sene büyüyor

4 ay önce
25 kez görüntülendi

Dijital reklamcılık sektörü her geçen sene büyüyor

Yapılan yeni bir çalışma ile birlikte bazı raporlar yayınlandı. AdEx Benchmark Raporu Türkiye dahil edinmek üzere 28 Avrupa ülkesini değerlendirdi. Değer Biçme 2020 yılını kapsıyor. çoğunlukla dijital reklamcılık sonuçlarına bakıldığında Türkiye’de çok önemli bir artış olduğu görülüyor.

Bilhassa son dönemlerde dijital reklam pazarı varsayım edilenden fazla daha pozitif büyüdü. Türkiye az daha yüzde 34,8 oranında büyüme elde ederek dijital reklam pazarının maksimum artan ülkesi olarak karşımıza çıktı. Kısacası beklenenden çok daha sert bir yükseliş elde etti.

genelde değerlendirildiğinde raporda koyma sinyâl. Avrupa’nın en büyük ülkeleri bu sıralamalarda birazcık daha geri plandayken Türkiye ilk sıralarda yer alıyor. Benzer şekilde Ukrayna yüzde 26,5 oranında çoğalma ile ikinci sırada yer alıyor.

28 ülke bu araştırmaya dahil edildi. Tüm ülkeler arasında çift haneli artma yakalayan sadece 7 parça başına oldu. Türkiye ve Ukrayna ilk sıralarda yer alırken listenin devamında sırasıyla Sırbistan, Çekya, Bulgaristan, Romanya, Almanya ve Avusturya gibi ülkeler yer aldı. Bu ülkelerin tamamında sıradan yüzde 10 oranında artış yakalandı.

Dijital reklam pazarı küçülen bir takım ülkeler de bulunuyor. Pandemi sürecinin bunda koskocoman bir etkisi olduğu düşünülüyor. Ayrıca Türkiye’de ucuz iş gücünün bulunması Avrupa ve öteki dünya ülkelerinden meslek almasını kolaylaştırıyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık