Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Dövülen kadını kurtarmak isterken öldürülen Çumralıgil’in ailesinden sitem

1 ay önce
21 kez görüntülendi

Dövülen kadını kurtarmak isterken öldürülen Çumralıgil’in ailesinden sitem

Konya’da iki erkeğin taciz ve şiddetine maruz kalan kadını kurtarmak isterken bıçaklı saldırıya uğrayan iki arkadaştan, hayatını kaybeden Orhan Çumralıgil’in babası konuştu. 

“YARDIM İSTEYENE YARDIM ETMEYELİM Mİ YANİ?”

Sigortacılık yapan ve bununla birlikte yüzme ve boks antrenörü de olan Orhan Çumralıgil’in eski ulusal boksör babası Turhan Çumralıgil, oğlunun insanlık görevini yerine getirirken canından olduğunu söyledi: “Oğlum yapılması gerekeni, insanlık görevini yaptı. Ama maalesef üzülüyoruz. Temiz bir çocuktu, yapılması gerekeni yaptı. Takviye isteyene takviye etmeyelim mi yani? Olaydaki kadının daha sonraki çelişkili ifadeleri bizi üzüyor. Kadınlar için üzülüyorum. Kadınların bu duruma sahip çıkması gerekiyor, takviye olması gerekiyor. Beklentim, en ağır cezayı alması.”

Serebral palsi (beyin felci) hastası 5 yaşındaki torunu Elif’in az önce babasının öldüğünü bilemediğini söyleyen Turhan Çumralıgil, “Torunum babasının öldüğünü daha idrak edemiyor. Günlerdir yolunu gözlüyor. Her kapı zili çaldığında babam geldi diye seviniyor” diye konuştu.

“KADIN CİNAYETLERİNİ ÖNLEMEK İSTİYORSAK!..”

Orhan Çumralıgil’in çocuklara ücretsiz yüzme eğitimi de verdiğini söyleyen enişte Hikmet Fatih Dinçaslan da şunları söyledi: “Kardeşim gibiydi ve beni de çok severdi. Çok yiğit, mert delikanlı bir çocuktu. Tüm Konya onu severdi. Ayrıca boks ayrıca de yüzme antrenörüydü çocuklara bedava yüzme dersleri verirdi. Herkesin yardımına koşmaya çalışırdı. O bayan ne söylerse söylesin, Orhan bu duruma aldırışsız kalamazdı. Kadının aykırı açıklamaları yaramızı derinleştiriyor. Orhan onun için hayatını ortaya koymuş. Dündar (Kömürcü) da hayatını ayarlamak üzereymiş.Olaydaki kadının bu olayın peşinde durması gerekiyor. Kadın cinayetlerini durdurmak istiyorsak, Kadir Şeker olayında olduğu gibi kadınların ifadesini değiştirmemesi gerekiyor. Toplumsal hassaslık olması gerekiyorsa, Orhan gibi ırk her zaman müdahale ederler. O kadınla biz iletişime dinmek istemedik. Kendisinden bir başsağlığı dileği bekledik fakat maalesef göremedik. Onu da hoşgörüyle karşılıyoruz. Acımasızlık karşısında susan dilsiz şeytandır, Orhan da susmadı. Kadının birincil ifadesi de ortada. Çok açık net ‘Yumruk attılar, yerde sürüklediler, dövdüler’ diyor. Oradaki bütün halk balkondan atlayıp kaçarken Orhan ve Dündar olaya müdahale etmiş mertçe. O kadının Orhan’ın peşinde durması gerekiyor.”

Reklam

Dövülen kadını kurtarmak isterken öldürülen Çumralıgil’in ailesinden sitem Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık