Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Dünya koronayla uğraşırken bir dikkat daha!

1 ay önce
23 kez görüntülendi

Dünya koronayla uğraşırken bir dikkat daha!

The Hill adlı haber sitesine verdiği röportajda Schuchat, insanlar sağlığı altyapısına yıllardan beri yetkisiz yatırım yapılması nedeniyle ABD’nin Kovid-19 salgınına hazırlıksız yakalandığını söyledi.

Schuchat, insanlar sağlığı kurumlarının acele koşul fonları ile Kovid-19 virüsüyle mücadele edebildiğine dikkati çekerek, “Buradaki kritik ders, bir sonraki güya salgın için yalnızca acele durumlara yanıt vermekle kalmayıp ırk sağlığına büyük ölçüde yatırım yapma ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.” ifadelerin kullandı.

Bunun büyük bir iş olduğunu vurgulayan Schuchat, ahali sağlığı üstüne mevcut yatırımlar sürdürülmezse Kovid-19 salgını gibi aynı durumlarda ülkenin benzer hataları yineleme tehlikesiyle karşı karşıya kalacağı uyarısında bulundu.

CDC’de 6 yılı baş direktör yardımcılığı edinmek üzere 33 yıldır atama yapan Schuchat, Kovid-19’un öğrettiği diğer manâlı bir dersin de salgın sırasında gereklilik duyulan bireysel koruyucu ekipman ve vantilatör gibi malzemelerin ani talep artışına karşısında üretimde yeterli donanıma sahip olunmadığının anlaşıldığını kaydetti.

Schuchat, virüsle mücadelede vaka artışı ve hastaneye kaldırmalar bakımından ABD’nin şu lahza iyi durumda bulunduğunu da belirterek, öte taraftan Kovid-19’un daha bulaşıcı yeni varyantlarına karşı ise hala dikkatli ve tedbirli olunması çağrısında bulundu.

Reklam

Dünya koronayla uğraşırken bir dikkat daha! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık