Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

e-Devlet ad soyad değişikliği nasıl yapılır? Mahkemesiz isim değişiklik başvurusu adımları..

3 gün önce
3 kez görüntülendi

e-Devlet ad soyad değişikliği nasıl yapılır? Mahkemesiz isim değişiklik başvurusu adımları..

Ad soyad değişikliği başvurusu e-Devlet uygulamasında aktif olmaya başlamasıyla birlikte gündem oldu. Bundan sonra isim Değişikliği için laf konusu başvurular e-Devlet aracılığı ile alınacak. E-Devlet ad soyad başvurusu yerine getirmek isteyen kişiler, sistem girişini yaptıktan sonradan aşağıdaki adımları izleyerek işlemlerini tamamlayabilecek. İşte konuyla ilgili detaylar..

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü e-hizmetlerine bir yenisini ekleyerek “İl/İlçe İdare Kurulu Kararı ile Ad ya da Soyadı Düzeltilmesine İlişkin Başvuruların Alınması” hizmetini e-Devlet Kapısına taşıdı. Buna göre İl/İlçe İdare Kurulu kararı ile isim ya da soyadı düzeltilmesine ilişkin başvurular e-Devlet’ten yapılabilecek.

Mahkemenin aldığı kararla genel ahlaka uygun olmayan ve toplum tarafından gülünç olarak karşılanan isimlerde mahkeme emri şartı aranmaksızın il ya da ilçe yönetimle ilgili kurulu kadar değiştirilebilecek. Bu gelişmenin arkasında isim ve soyad değişikliği başvurusu hakkında veri almak isteyenler, isim cet isim değişikliği için gerekli evrakları ve dilekçe şartlarını araştırmaya başladı.

6165434fb57f1513d8c4b1e1e-DEVLET İSİM DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR?

Aşağı bulunan bağlantıya tıklayarak e-Devlet’e antre yapın.

Peşinde; arama kısmına “Ad ve Soyadı” yazdıktan sonra “İl / İlçe İdare Kurulu Kararı ile Ad veya Soyadı Düzeltilmesine İlişkin Başvuruların Alınması” seçeneğine tıklayın.

Bu aşamada ise “Mobil İmza” veya “Elektronik İmza” onayınız gerekmekte. İstenen girişi yaptıktan sona başvuru ekranı açılacak.

UYGULAMA YERINE GETIRMEK İÇİN TIKLAYIN

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık