Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Ekmek büfesini yakmakla suçlanıyordu: Ben yapmadım

2 hafta önce
9 kez görüntülendi

Ekmek büfesini yakmakla suçlanıyordu: Ben yapmadım

Bakırköy 55. Asliye Suç Oluşturan Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ali Yıldız duruşmaya SEGBİS ile katılırken, müşteki Mithat Ali Yanbeyi ve taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu. 

“BU OLAYI NASIL GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİ BİLMİYORUM” 

Davalı Ali Yıldız duruşmadaki savunmasında, “Olay günü 17 jurnal sokağa çıkma yasağı vardı, bundan nedeniyle evime polisler cinayet yazmasın diye gidemedim. Bakırköy İncirli Metrosu’nun önünde yer alan banklar vardı. Ben de sabahtan saat 05:00’e dek yasağın bitmesini burada bekliyordum. Takriben 3 – 4 saat burada kaldım, saat 02:30 – 03:00 sıralarında büfenin oraya ekmek kamyonu geldi ve büfeye kasalarla ekmek bıraktılar. Onlar gittikten takriben 3 – 5 dakika sonradan ben de büfenin kapısı çekmek suretiyle açarak içeriye girdim. İçeriden 2 tane ekmek ve 1 tane su aldım, poşete koyup çıktım. Büfenin kapıları kilitliydi fakat ben çekip başlatmak suretiyle açmıştım. Ben ayrıldıktan yaklaşık 6 dakika daha sonra yangın çıkmış fakat benim bu yangın ile hiçbir ilgim yoktur. Büfeyi ben yakmadım, hem büfenin içerisinde kırmızı bir mont vardı, onu da üzerime giyip çıktım. Olayla alakalı pişmanım. Almış olduğum iki ekmek, bir su ve montun parasını ödemek istiyorum. Çıkan yangın ile alakalı da hasar ne ise onu da tamir etmek isterim. Bu olayı nasıl gerçekleştirdiğimi bilmiyorum, olaydan dolayı ailem ile aram açıldı. Ben yurtlarda büyüdüm, bunu yapmam söz konusu değildir, yapmadığım halde zararı karşılamak istediğimi açıklama ettim. Keza, üzerimde kavramak ya da sözde brülör bir şey yoktu, olaydan nedeniyle mağdurum” dedi. 

“BÜFENİN KAPISINDA İKİ TANE KİLİT VARDI” 

Ekmek büfesinin işletmecisi müşteki Mithat Ali Yanbeyi, “Büfenin kapısında iki tane kilit vardır. böylece sanığın çekerek açması olası değildir. Olaydan önce saat 19:00 – 19:30 gibi büfeyi kilitleyip kapatmıştım. Büfenin anahtarları iki tane tedarikçimizde bulunur, bu tedarikçiler biri İstanbul Insanlar Ekmek’in (İHE) kendi ekmek dağılma personelidir. Bu tedarikçiler saat 01:00 – 02:00 sıralarında büfeye gelip ekmek bırakırlar, daha sonra da kapıyı kilitleyip oradan ayrılırlar. Durum günü saat 03:00 sıralarında orada yer alan esnaflar beni arayarak büfemin yandığını söylediler. Yaklaşık 15- 20 bin TL  zararımız vardır, zararımızın giderilmesini istiyoruz, sanıktan şikayetçiyim” diye konuştu.  

DURUŞMA ERTELENDİ

Cumhuriyet Savcısı sanığa yasağın bitmemesine karşın  2 – 3 saat bekledikten sonradan niçin olay yerinden ayrıldığını sordu. Sanık Ali Yıldız da “Ekmek ve su aldıktan daha sonra büfenin kapısı açık kalmıştı. Keza saat 04:00 olduğu için insanların işe gittiklerini de gördüm. Beni büfenin orada görmelerinden korktuğum için köprüden aleyhinde tarafa geçip taksi ile Bağcılar’a gittim” şeklinde yanıt verdi. Duruşma heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına, sanığın zararı ödeyerek buna ilişkin makbuz sunması yönünde bir sonraki celseye dek süre verilmesine karar verdi. Mahkeme ertelendi.

İDDİANAME

İddianamede İstanbul Insanlar Ekmek Kurumu’na ait olan ve müşteki Mithat Ali Yanbeyi tarafından işletilen Bakırköy’de yer alan ekmek büfesinde 7 Mayıs’da meydana gelen yangın ihbarı üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi.  Müşteki Yanbeyi’nin beyanında büfede bulunan montu ile bir tedarik paranın olmadığını görerek davacı olduğuna iddianamede yer verildi. İddianamede dosyada yer alan kamera görüntülerine göre şüphelinin bir kaç sefer büfeye girdiği ve son çıkışından anında sonra yangının başladığı anlatıldı. İddianamede, şüphelinin yangını kabul etmese de, dosyadaki kamera görüntülerine tarafından büfeyi yaktığı anlaşıldığından cezalandırılması istendi. Yıldız’ın “Genel güvenliği mahsus tehlikeye sokulması” , “Gece vakti hırsızlık” , “Kamu malına hasar verme” ve “İş yeri dokunulmazlığının ihlali” suçlarından toplamda 11 yıldan 29 yıla değin hapsi talep ediliyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık