Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak 2021? Kurban Bayramı ikramiyesi ve emekli maaşı ödeme tarihi!

1 hafta önce
7 kez görüntülendi

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak 2021? Kurban Bayramı ikramiyesi ve emekli maaşı ödeme tarihi!

Kurban Bayramı öncesi emeklilere ödenecek olan 1.100 TL ikramiye tutarının ne zaman hesaplara yatacağı merak ediliyordu. Her sene dini bayramlardan hemen önce vatandaşlara verilen bu vergi büyük bir nakdi takviye sağlarken “2021 Emekli bayram ikramiyesi ne vakit yatacak, ne kadar, kaç TL?” soruları cevap aramaya başladı. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan ikramiyelerin bayram öncesinde yapılacağını duyurmuştu. Bayram ikramiyeleriyle ilgili olarak son dakika açıklamaya kadar emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyeleri ve aylıklarının ödeneceği tarih kesin oldu. 

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE SÜRE YATACAK?

Kurban Bayramı arefesi 19 Temmuz Pazartesi. Bayramın birinci günü 20 Temmuz Salı günü algılama edilecek. 21-22-23 Temmuz Kurban bayramı tarihleri. Bayram Cuma günü sona erecek. 

Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Bilgin, emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyelerine ilişkin yazılı tanımlama yaptı. Yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz’da ödeneceğini gösteren Bilgin, emekli ve adalet sahiplerinin ikramiyeleri ile zamlı emekli aylıklarının SSK emeklileri için 13 ve 14 Temmuz’da; Bağ-Kur emeklileri için de 16 Temmuz’da hesaplara yatırılacağını belirtti.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık