Reklam
DOLAR: 8.36 TL
EURO: 10.1 TL

Eski çekicilik kraliçesi isyancı oldu

1 ay önce
36 kez görüntülendi

Eski çekicilik kraliçesi isyancı oldu

Myanmar çekicilik kraliçesi Htar Htet Htet, ülkenin askeri cuntasına karşı savaşırken bu uğurda hayatını feda etmeye hazırlanmış olduğunu söyleyerek tüfekle çekilmiş bir fotoğrafını Facebook’ta paylaştı.

Miss Grand International yarışmasının kraliçesi Htar Htet Htet, Myanmar’ı Tayland’daki 2013 güzellik yarışmasında temsil etmişti; ama derhal ülkesi için silaha sarıldı.

32 yaşındaki eski hoş ve bununla beraber cimnastik hocası, Facebook sayfasında siyah savaş kıyafetleri giymiş ve silahlanmış olduğu bir resim yayınladı. Fotoğrafla beraber de şu satırlara yer verdi:

“Karşı koymanın zamanı geldi. Devrimin başarılı olması için herkes üzerine düşeni yapmalı. Elimden geldiğince aleyhinde koyacağım. Her şeyden vazgeçmeye hazırım. Hayatımla ödemeye bile hazırım.”

Ordunun 1 Şubat’ta sivil lider Aung San Suu Kyi’yi devirerek iktidarı ele geçirmesinden bu yanlamasına Myanmar’ın ekonomisi felç oldu ve ülke kaos içinde. Demokrasiye dönüş olması için Yangon’da toplanan kalabalıklar hayatlarını riske atarak tepkilerini gösteriyorlar.

Emniyet güçleri, patlama ve kundaklama saldırılarının ardındaki olduğundan şüphelenilen 39 kişiyi tutukladı.

Güvenlik güçleri, hem 48 el işi mayın, fünye ve birtakım raporlara da el koydu. Doğudaki Kayah Eyaleti’nde de zanlılar bir isyancı grupla askeri eğitime katılmaya çalıştıkları için tutuklandı. Tutuklananlar arasında ünlü aktör Khant Sithu’nun bir aile üyesi olduğu da söyleniyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık