Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Facebook, reklamları sınırlandıracak

1 ay önce
20 kez görüntülendi

Facebook, reklamları sınırlandıracak

Değişim, reklamverenlerin gençlere ulaşmasını hiçbir şekilde engellemeyecek. Yaş, cinsiyet ve konum gibi geniş nüfus istatistiklerine göre bilgileri kullanmaya devam edebilecekler. Ancak güncelleme, üçüncü taraf web siteleri ve uygulamalardan alınan bilgiler de dahil edinmek üzere daha detaylı verilerin kullanılmasını önleyecek.

Instagram ayrıca platformunda gençleri daha eksik görünür kılmak için farklı alanlara yönlendirilmiş şartların değişmesi yapıyor. Tatbik, 16 yaşından minik gençler için varsayılan olarak yeni hesapları gizli ayla getirmeye başlayacak. Ancak 13 yaşından minik gençler, isterlerse halka açık bir hesabı seçim edebilecekler. Instagram, erken testlerde “on gençten sekizinin kayıt esnasında özel varsayılan ayarları kabul ettiğini” söyledi. Herkese açık hesapları seçim eden gençler için Instagram, tanımadıkları yetişkinlerin uygulamada onlarla etkileşim kurmasını zorlaştırıyor. Şirket, yetişkinlerde gençler için tehlike oluşturabilecek “potansiyel olarak belirsiz davranışları” tanımlamayı kolaylaştıran “yeni teknoloji” geliştirdiğini söylüyor.

Instagram’a öre, “potansiyel olarak kesin olmayan” olarak işaretlenen yetişkinlerin gençleri peşine düşüp takip etmesi ya da gönderilerine açıklama yapması engellenecek. Bu yetişkinler hem Reels, Keşfet ve diğer uygulama içi önerilerde gençlerin içeriğini göremeyecek. Şirket, hizmetinin 13 yaşından küçük çocuklara karşın bir versiyonuna ilişkin gelecek planlarını kamuoyu önünde tartıştı. Şirketin erken aşamalarda olduğunu söylediği bu us, çoktan milletvekilleri ve diğer yetkililerin tepkisine yol açtı. Ama Facebook hala bu fikirle ilerlemeye devam ediyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık