Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Fazla konuşulmuştu! Sıfır otomobillerde ‘stok’ iddialarıyla ilgili son dakika açıklaması

4 hafta önce
16 kez görüntülendi

Fazla konuşulmuştu! Sıfır otomobillerde ‘stok’ iddialarıyla ilgili son dakika açıklaması

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bir otomobil bayisinin stok yaptığı iddiasına ilişkin, yetkililerin birincil incelemeyi gerçekleştirdiğini ve laf konusu araçların kiralanmak üzere bekletildiği bilgisinin verildiğini belirterek, “Söz konusu işlemin muvazaalı ya da yasadışı olup olmadığı ayrıntılı olarak incelenmektedir.” ifadesini kullandı.

Muş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bir araç bayisinin stokta araç kalmadığını iddia etmesine karşın bayiye ait anlamsız bir tarla içerisinde yüzlerce otomobili tuttuğuna ilişkin bir takım görüntülerin sosyal medyada ve haber sitelerinde yer aldığını belirtti.
 

Honda Türkiye'den 'stok' açıklaması! Honda Türkiye’den ‘stok’ açıklaması!

Laf konusu olayla ilgili anında müfettiş görevlendirilmesi yapıldığını bildiren Muş, şunları kaydetti:

“Bayi tespit edilmiştir. Yapılan ilk incelemede 0 kilometre 239 aracın kiralanmak üzere bekletildiği bilgisi alınmıştır. Laf konusu işlemin muvazaalı ya da kanunsuz olup olmadığı ayrıntılı olarak incelenmektedir. Bilindiği üzere ÖTV matrah değişikliği sonrası indirime giren araçların satışıyla ilgili vatandaşlarımızdan gelen şikayetler üstüne bakanlığımıza ast rehberlik ve yoklama kurulunu harekete geçirmiştik. Müfettişlerimiz gereken incelemeleri hassasiyetle yürütmektedir.

Tüm kamuoyuna şunu açıklıkla anlatmak isteriz fakat; arz talep dengesiyle uyuşmayan hileli fiyat artışlarıyla fırsatçılık yapanlara katiyen ve asla müsaade etmeyeceğiz. Ticaret Bakanlığı olarak bu konudaki denetimlerimiz sürekli olarak devam edecektir.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık