Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Geleceği tahmin edebilen sistem geliştirdiler

1 hafta önce
7 kez görüntülendi

Geleceği tahmin edebilen sistem geliştirdiler

Acilen ise yeni bir sistem ile birlikte bundan böyle her olay geleceğin manâlı bir parçası oluyor.

Geliştirilen bu yeni sistem ile birlikte yapay zeka daha faal rol alacak. Twitter platformunda bulunan konuları ve kelimeleri inceleyen bu sistem gelecek yıllarda ne cins reaksiyonlar verileceğini saptama edebilecek. Bu Nedenle geleceği gören kahin bir sistem olacak.

Vermont Üniversitesinden Thayer Alshaabi konu ile ilgili bir takım açıklamalara yer verdi. Ona kadar bu sistem bir teleskopa benzetilebilir. Çıplak gözle bakıldığında paylaşımlar ufak gibi görünebilir. Oysa Twitter paylaşımları bir araya getirildiğinde gerçekten gelecekte neler olacağı eksik ya da fazla ortaya çıkıyor.

Mesela politik veya finansal problemlerin varsayım edilmesi için belirli kelimeler sisteme tanımlanıyor. İsyan ve kısıtlama gibi kelimeler ile birlikte jeopolitik risk endeksi ortaya çıkarılıyor. Bu Nedenle gelecekte olabilecek tüm mali ve politik tehlikeler ortaya çıkıyor.

Twitter gibi platformlar her zaman için toplumsal olayları yönlendirdi. Mesela Arap baharı büyük oranda sosyal ağ platformları ile birlikte gerçekleşti. böylece Twitter başta olmak üzere tüm sosyal ağ sitelerinin geleceğin belirlenmesinde büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık