Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

Görüntüler tepki çekmişti! O turistlere cinayet

2 hafta önce
8 kez görüntülendi

Görüntüler tepki çekmişti! O turistlere cinayet

Manavgat’ta, alkollü olduğu öğrenilen 2 turistin yumurtlamak için sahile gelen caretta carettaya yaptıkları eziyeti belirten resimlerin sosyal medyada paylaşılması üstüne harekete geçen Deniz Kaplumbağaları Akdeniz Fokları Kum Zambakları Koruma ve Yaşatma Derneği (DEKAFOK) Başkanı Seher Akyol, jandarmaya kabahat duyurusunda bulundu. Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı, Doğal Hayatı Koruma ve Manavgat Belediyesi Zabıta ekiplerinin yaptığı egzersiz sonucunda, kimlikleri tespit edilen 2 turistin Side’de bir otelde kaldığı belirlendi.

HAVALİMANINDA CANICE UYGULANDI

Turistlerin sabahtan saatlerinde ülkelerine dönmek üzere Antalya Havalimanı’na gittiğini tespit eden jandarma ekipleri, havalimanında görevli kolluk kuvvetleri ile irtibata geçerek durumu bildirdi. Havalimanında haklarında işlem yapılan turistlere, egzotik türler ve soyu tükenmekte olan hayvanlara eziyet yapılması nedeniyle para cezası uygulandı.

Sahilde bulunan turistik tesisler ve su sporları ile konaklama tesislerinin caretta caretta yuvalama alanlarına hassasiyetle yaklaştığını dile getiren DEKAFOK Başkanı Seher Akyol, “Bu cefa verici durum sosyal medyada vatandaşların haber vermesi ile ulaştı elimize. Resimlerle birlikte hemen jandarmaya duyuruda bulunduk. Jandarma, Doğal Hayatı Koruma ekipleri ve Manavgat Belediyesi Zabıta ekipleri ile birlikte şahısların önce kaldığı oteli saptama ettik. Otel sahibi epeyce sağduyu, gerekli işlemleri tez bir şekilde yaptı. Kişilerin otelden çıkış yaptıklarını ve havalimanında olduklarını belirledik. Bilgilendirme yapılarak pasaportuna cezai işlemler uygulandı. Bu cezai işlemler, egzotik türler, soyu tükenmekte olan hayvanlara eziyet yapılmasından dolayı kesildi” diye konuştu.

Meclis’ten meydana çıkan Hayvan Hakları Kanunu ile bu cins ve yarı suçlarda hapis cezasının da öngörüldüğünü hatırlatan Akyol, “Bu türlerin yaşatılması gerekiyor. Manavgat Belediyemiz, jandarma ve Doğal Hayatı Koruma ekipleri ile fazla ciddi bir meslek birliği içerisinde bu türlerimizi korumaya çalışıyoruz” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık