Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

Huawei ve Apple aralarında kıyas yapıldı

2 hafta önce
18 kez görüntülendi

Huawei ve Apple aralarında kıyas yapıldı

Apple ayrıca zeki telefon üretimi ayrıca de yazılım alanında fazla zinde bir şirket. Kendi başına iOS gibi bir işletim sistemini kurmayı başaran işyeri bununla beraber dünyanın en değerli şirketi. Tüm bunlara ilave olarak ahenkli bir şekilde yeni cihazlar üretmeye devam ediyor. ABD merkezli bu marka hisse değeri bakımından da en değerlisi.

Huawei ise Çin merkezli markalar içerisinde en güçlüsü olarak biliniyor. Yalnızca akıllı telefon alanında yok bununla beraber yeni teknolojiler konusunda da ön planda. Hem ABD baskıları olmasaydı olasılıkla 5G sektöründe lider olacaklardı. Qualcomm, Apple ve Huawei şirketlerini birbirleri ile kıyasladı.

Dünyanın en büyük çip üreticileri içerisinde yer alan Qualcomm manâlı bir izah etme yaptı. Bu izah etme doğrultusunda Huawei firmasını övdü diyebiliriz. Qualcomm’un yeni CEO’su Cristiano Amon Huawei şirketinin minimum Apple kadar zinde olduğunu söyledi.

Yaptığı açıklamaların devamında 2 yıldan uzun bir süredir devamlı ABD ambargosu sebebiyle işbirliği yapamadıklarını söyledi. Ama şu anda Huawei ile anlaşma yolunda olduklarını ifade etti. Çin pazarında daha fazla aktif rol oynamak istediklerini ifade eden bu marka Huawei’ye övgü dolu cümleler kurdu.

Ona kadar Huawei imkanlar ve potansiyel müşteriler bakımından en düşük Apple dek kuvvetli. Qualcomm her ne dek bu açıklamaları yapsa bile yine de ABD ambargoyu kaldırmadı. Firmanın Huawei ile nasıl birlikte çalışacağı net yok.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık