Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

İngiltere’den Portekiz kararı

3 ay önce
24 kez görüntülendi

İngiltere’den Portekiz kararı

Londra yönetimi Portekiz’i “seyahat için tehlikesiz” anlamına gelen yeşil ülkeler listesinden çıkardı, karar Portekiz’de deprem etkisi yarattı. İngiltere’nin kararına göre artık İngiltere vatandaşları gerekli haller haricen Portekiz’e gidemeyecek, İngiltere’den Portekiz’e dönenler ise 10 gün karantinada kalacak.

Hem Portekiz hükümeti ayrıca de İngiltere vatandaşları karara karşı çıktı. Portekiz Dışişleri Bakanlığı Londra Yönetiminin kararını “akıl almaz” olarak niteledi, yaz tatili için Portekiz’i seçip rezervasyonlarını yaptırmış olan binlerce İngiliz ise mağdur edilmekten şikayetçi oldu.

Karardan negatif ekilenlerin başında Portekiz turizm sektörü geliyor. Sektör temsilcileri, alınan kararın Portekiz’in geneli için uygulanmasının adaletsiz olduğu ve kendilerini zarara uğratacağı görüşünde.

Portekiz’de günlük olgu sayıları 1 ay içinde yeniden ikiye katlandı. Portekizlilere göre vaka artışının nedeni ülkeye dışarı giden İngilizler.

Türkiye’de oynanması beklenen şampiyonlar ligi finali, İstanbul’dan alınıp Portekiz’in porto kentine verildi. Portekiz’in yaşadığı olgu artışı, final maçının ülkeyi olumsuz etkilediği görüşüne niçin oldu. Pek ancak; ani olgu artışının nedeni olarak ülkeye dışarı giden binlerce İngiliz taraftarın taşıdığı Hindistan varyantı olduğu üstünde duruluyor.

Reklam

İngiltere’den Portekiz kararı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık