Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Instagram hesabı kaç şikayetle kapanır? Instagram hesabı nasıl şikayet edilir?

1 ay önce
23 kez görüntülendi

Instagram hesabı kaç şikayetle kapanır? Instagram hesabı nasıl şikayet edilir?

Milyonlarca kişinin kullandığı Instagram uygulaması bir takım şikayetler ardından kapatılabiliyor. Instagram şikayet edilen hesaplar için kendi içinde öbür stratejiler uygulamaktadır. Despotluk veya bir başkasının hesabını kopyalama gibi bir koşul varsa ve kanıtlanması mümkünse tek bir şikayetle bile kapanmaktadır.

Instagram Hesap Silme Linki

INSTAGRAM HESABI KAÇ ŞİKAYETLE KAPANIR?

Instagram hesabı şikâyeti ile ilgili net bir sayı belirtmemiştir. Instagram bir hesabı kapatmadan önce, kendi bünyesi aşağıda bulundurduğu etik şartları ve prosedürlerinin değerlendirmesinden geçirmektedir. Bunun haricinde göz önünde bulundurduğu birtakım faktörler bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde özetlenebilir:

• Şikâyet eden ve edilen hesabın takipçi sayılarını göz önünde bulundurarak hesap kapatma işlemi gerçekleştirir. Yani fazla takipçi sayısına sahip bir hesap az takipçi sayısına sahip bir hesabı şikâyet ettiğinde Instagram bunu, takipçi sayısı fazla olan hesabı dikkate alarak şikâyet edilen hesabı kapatmaktadır. Eksik takipçi sayısına sahip bir hesap artı takipçi sayısına sahip olan bir hesabı şikâyet ettiğinde, Instagram bunu yalnızca referans olarak alıp hesabı kapatmamaktadır.

• Birden fazla hesabın tek bir hesabı şikâyet ettiği durumlarda ise, Instagram bu sefer yalnızca takipçi sayılarına bakmamaktadır. Takipçi sayıları haricinde şikâyet eden hesapların gönderilerine, hesap kullanımlarının aktifliğine, takipçi sayılarındaki hesapların sahte hesap olup olmamasına bakmaktadır. Bu kriterlerin Instagramın istediği uygulama şartlarına uyması durumunda şikâyet edilen hesap kapatılmaktadır. Uymaması durumunda yine referans olarak alınarak şikâyet edilen hesap kapatılmamaktadır.

60b8cb125cf3b01e7c071d7f

INSTAGRAM HESABI NASIL ŞİKÂYET EDİLİR?

Instagram hesabı şikâyet etmek için başta şikâyet edeceğimiz hesabın Instagram kalabalık kurallarına tutarsız olması gerekmektedir. Tatbik üzerinden şikâyet edilmek istenen hesabın profiline girip sağ üstteki köşede bulunan üç noktaya tıklayarak meydana çıkan seçeneklerden “şikâyet et” kısmına tıklanmaktadır. Karşımıza çıkan iki seçenek (spam- uygun olmayan) arasından neden şikâyet ettiğimize en yerinde olanı işaretlenerek işlem tamamlanmaktadır. Aynı operasyon web üzerinden de yapılabilmektedir. Aynı şekilde şikâyet edilmek istenen hesabın profiline girip, profil bilgilerinin göründüğü kısmın en sağında yer alan üç noktaya tıklayarak çıkan iki seçenek aralarında uygun olan şikâyet durumunu belirterek şikâyet edilebilmektedir.

Instagram gönderileri de şikâyet edilebilmektedir. Aynı hesap şikayetinde olduğu gibi, şikâyet etmek istenen gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktadan “şikâyet et” kısmına tıklayarak uygun olan seçenek (spam- uygun olmayan) seçilip şikâyet edilmektedir.

INSTAGRAM HESAP DONDURMA LİNKİ

INSTAGRAM HESABI SPAMLA KAPANIR MI?

İnstagram hesabı spamlama bir hesabı kapatma için en fazla seçim edilen şikâyet etme seçeneklerinden biridir. Çoğunlukla ansızın fazla kişi şikâyet edilecek hesaba spam atarak yapılmaktadır. Ama açıklanmış bir sayı olması gerektiğine dair bir bilgi yoktur. Sadece kısa süre içinde pat diye artı atılan spam uyarı çekmektedir. İnstagram yapılan spamlardan kaide ihlalinin olduğunu saptama ettiği durumlarda hesap kapanmaktadır.

Instagram geçici olarak kapatılan hesap nasıl açılır? Instagram dondurulan hesap geri açma işlemleri!

Reklam

Instagram hesabı kaç şikayetle kapanır? Instagram hesabı nasıl şikayet edilir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık