Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Instagram hesabım neden kapatıldı, nasıl öğrenilir?

3 hafta önce
18 kez görüntülendi

Instagram hesabım neden kapatıldı, nasıl öğrenilir?

Dünya üzerinden milyonlarca kişinin kullandığı Instagram, dönem dönem hesapları ve paylaşımları kontrol etmektedir. Instagram uygulamasını kullanırken, dikkat edilmesi gereken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Eğer birileri sizin hesabınızı şikâyet ederse ne yazık oysa hesabınız çözümleme altına alınır ve kapatılabilir. Başvuru size hesabınızın kapatılacağına dair bir mesaj ya da mail göndermektedir. Uyumlu olarak e-Posta adreslerinizi denetim etmeniz gerekmektedir. Eğer hesabınız kapatıldıysa, bununla ilgili bir mail almış olmanız gerekmektedir.  

Instagram Hesap Silme Linki

INSTAGRAM HESABIM NIÇIN KAPATILDI, NASIL ÖĞRENİLİR?

-Telif hakkını ihlal ederseniz, Instagram hesabınız silinebilir.

-Baskı, ırkçılık veya düşmancılık gibi bir tavır sergilerseniz, hesabınız kapatılabilir.

-+18 içerikli cinsel paylaşımlar yapılırsa, hesaplarınız çözümleme sonrasında silinebilir.

-Fazla pozitif sayıda cins adreslerinden antre yaparsanız, hesabınız sıkıntıya girebilir. Instagram hesabım açılmıyor durumlarının en bariz sebepleri bu şekilde olabilir. Bunların dışarıya bir sorun varsa bunlardan nedeniyle da hesabınız kapatılabilir.

Instagram Topluluk Kuralları, kapsamında çoğu ayrı konu başlığına ilişkin detaylar vardır. Bunlar arasında; İnsan ve hayvan hakları Irkçılık, din, dil ve renk ayrımı Küfür ve hakaret Spam amaçlı reklam ve gönderi Cinsellik ve pornografi Sahte hesap ve sahte ticaret Yasaklanmış olan ürünlerin ve hizmetlerin sunumu Dolandırıcılık temelindeki gönderiler Bunlar önemli Instagram topluluk kuralları arasında yer alıyor. Dolayısıyla kuralları ihlal etmeniz sizin hesabınızın akıbeti için en kayda değer gerekçedir. Raporlamalar sonucunda hesabınıza süresiz olarak veda edebiliyorsunuz.

Hesabınızın kapatılmasının başlıca nedenleri:

Suni takipçi işlemleri

Yapay alkış işlemleri

Yapay yorum veya video izlenme işlemleri

Birilerinin bilerek hesabınızı “taklit” olarak şikayet etmesi

Instagram kaynaklı teknik hatalar

Laf konusu durumlar tespit edildiğinde Instagram, hesabınızı kapatır.

Eğer hesabınız bu ve sanki nedenlerle kapatıldı ise o süre hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda “Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı” yazısı ile karşılaşırsınız. Ancak bu dünyanın sonu çağırmak değildir ast ki. Bu notun aşağı iptal ve daha pozitif bilgi olarak iki seçenek çıkar. İptal dediğinizde ekranı kapatırsınız ama herhangi bir çözüme gidemezsiniz. Daha fazla veri al a tıkladığınız süre hesabınızın niçin kapatıldığı ile veri alabilirsiniz.

Instagram hesabı keza diğer hesapları taklit ettiğiniz için de kapatılabilir. Ancak bunun ispatlanması huzursuz olabilir. Çünkü Instagram’da birçok kişinin doğrusu kendi hesabının başkaları kadar taklit edildiği halde kapatıldığı görülmüştür. Taklit hesaplar Instagram’a şikayet edilerek kapatılır.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık