Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

iPhone 13 üretimi çip krizinden etkileniyor

Dün
1 kez görüntülendi

iPhone 13 üretimi çip krizinden etkileniyor

Bloomberg’de bulunan bir habere tarafından Apple, çip krizi sebebiyle iPhone 13 tedariğinde sekteye uğradı. Şirket, 2021 yılı sona ermeden önce 90 milyon adet üretim gerçekleştirmeyi planlıyordu. Ama koronavirüs pandemisiyle derhal her sektörü derinden etkileyen çip krizi, Apple’ın bu kararını uygulanamaz ışık halkası getirdi. Hazırladığı haberi konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandıran Bloomberg’e göre Apple, yıl bitmeden azami 80 milyon adet imal yapabilecek.

TÜKETİCİ VE YATIRIMCILAR DURUMDAN RAHATSIZ

Bloomberg’in servis ettiği haber, tüketicileri üzdüğü gibi yatırımcıları da rahatsız etti. Apple hisseleri, olay üstüne yüzde 1,6 civarında geriledi. Ama yalnızca Apple yok, Apple’ın çip tedarikçileri olan Broadcom ile Texas Instruments de bu durumdan etkilendi. Bu şirketlerin hisse senetlerinde de düşüşler yaşandı.

TESLİMAT TARİHLERİNDE DE GECİKMELER YAŞANIYOR

1 Ekim’den önce ve sonra ön sipariş vermiş kullanıcılardan bazıları da tahmini teslim tarihinin ötelenmesinden nedeniyle mağdur olduklarını çeşitli platformlarda belirtiyor. Çin’deki elektrik ve su sıkıntısı ne zaman ve nasıl çözülür agnostik fakat iPhone üretim ve teslimatlarının gecikmesinin düzelmemesi tüketicilere negatif yansımaya devam edecek gibi görünüyor.

iPhone 13 serisi güncel teslimat tarihleri

iPhone 13 mini: 1-8 Kasım

iPhone 13: 8-15 Kasım

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max: 15-22 Kasım

KAYNAK: HABER7
Abone Ol

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık