Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

iPhone’dan gönderdiği resim uçakta ortalığı karıştırdı!

1 ay önce
13 kez görüntülendi

iPhone’dan gönderdiği resim uçakta ortalığı karıştırdı!

ABD’de yaşanan olayda, kısa sürede ortalığı karıştıran genç, uçağın tahliye edilmesine sebep oldu. San Francisco’dan Orlando’ya yapılması planlanan uçuş, sahte bir silahın fotoğrafının birkaç gezgin kadar alınmasının gerisinde terhis edildi. Şaka yapmak nedeniyle o sırada AirDrop’u açık olan iPhone kullanıcılarına gönderilen silah fotoğrafı, güvenlik nedeniyle uçuşun ertelenmesine sebep oldu.

YAPTIĞI ŞAKA PAHALIYA MAL OLDU

Geçen hafta yaşanan olayda, iPhone sahibi bir kişi, AirDrop özelliğini kullanarak Airsoft adlı silahın fotoğrafını yolculara gönderdi. Fotoğrafın kimden geldiğini anlamayan başı dönen yolcular bunu uçak görevlilerine bildirdi ve uçakta kısa çaplı bir kriz yaşandı. Güvenlik güçlerinin devreye girdiği durum kısa sürede çözülse de yapılan şakanın tadının kaçtığı da bariz.

Forbes’ın yer verdiği haberdeki detaylarda fotoğrafı gönderen gencin kısa sürede saptama edildiğini duyurdu. Yapılan ufak bir incelemenin peşinde fotoğrafın uçuştan önce ve adamakıllı farklı bir yerde çekildiği için tehlike talep etmediği aktarıldı.

11 Eylül saldırılarının peşinde fazla daha alıngan olan ABD, bilhassa havacılık konusunda da kuralları sıkı tutuyor.

Şakayı gerçekleştiren kişiye derhal ne gibi bir ceza verildi bilinmiyor ama yaptığı şakanın ‘kötü sonuçları’ olduğunu anladığının altı çiziliyor.

Abone Ol

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık