Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Irkçı temsilci göçmen çocuklarını fişledi

4 hafta önce
13 kez görüntülendi

Irkçı temsilci göçmen çocuklarını fişledi

Mülteci ve göçmenlere uyguladıkları kötü muamele ile çoğu kez gündeme gelen Yunanistan’da bu defa de göçmenlerin çocukları hedefte. Yunanistan’ın Meaculpa adlı yayınlama organı, Atina’daki bir ilkokulda Yunan çocuklardan çok yabancı çocuk olduğunu yazmıştı. İktidardaki Yeni Demokrasi Partisi’nin milletvekili Konstantinos Bogdanos bu haberi bir adım öteye taşıdı. Yunan okullarının ele geçirildiğini savunan Bogdanos, sosyal ağ hesabından Atina’daki bir anaokulunda okuyan göçmen çocukların isimlerini yayınladı. Okulda yalnızca iki Yunan çocuğun olduğunu belirtti.

Çoğu kesimden tenkit bölge Yunan temsilci, listenin reşit olmayan çocukları içerdiğini fark etmediğini söyleyip özür diledikten sonradan paylaşımını sildi. Ama Atina Savcılığı harekete geçti, konu hakkında ön soruşturma talimatı verildi.

Farklı Alanlara Yönlendirilmiş siyasi gruplar da göçmen çocukları amaç alan Bogdanos’a tepki gösterdi. Eski Başbakan Aleksis Çipras’ın partisi Syriza tek sorumlunun Başbakan Miçotakis olduğunu belirtti, Bogdanos’un ihraç edilmesi çağrısı yaptı. Yunanistan Komünist Partisi de bireysel bilgileri yayınlamanın yasadışı olduğunu, göçmenlerin gaye haline getirildiğini belirtti.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık