Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

İstanbul bayram namazı vakti saat kaçta? Diyanet İstanbul bayram namazı saati 2021 Kurban Bayramı

6 gün önce
7 kez görüntülendi

İstanbul bayram namazı vakti saat kaçta? Diyanet İstanbul bayram namazı saati 2021 Kurban Bayramı

İstanbul namaz vakitleri bu yıl il genelinde Kurban Bayramı namazı kılmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı 81 ilin tamamına ait saatleri paylaştı. Buna kadar bulundukları ilde namaz kılacak olanlar ilgili saatlerden faydalanabilecekler.

İSTANBUL BAYRAM NAMAZI VAKTİ SAAT KAÇTA? DİYANET İSTANBUL BAYRAM NAMAZI SAATİ 2021

Güneş’in her ilde farklı saatlerde doğup batması nedeniyle ezan saatleri de illere özel olarak belirleniyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın belirtilen kriterlere kadar belirlediği saatler ardındaki vatandaşlarla paylaşılıyor.

Diyanet’in 2021 Kurban Bayramı namazı için paylaştığı son bilgilere kadar İstanbul bayram namazı saat 06:23’te kılınacak.

İL İL BAYRAM NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Kurban Bayramı namazının peşinde kurban ibadetini gerçekleştirmek üzere birçok birey kurbanlık hayvanının başına gidecek. İmkanı bulunanlar kurban ibadetini gerçekleştirdikten sonra dağıtımını yapacak. Kurban kesimi ardından dağıtımda bulunurken kayıtlı hususları da atlamamak gerekiyor.

BAYRAM NAMAZI KILINIŞI İÇİN TIKLAYINIZ…

KADINLAR BAYRAM NAMAZI İLE YÜKÜMLÜ MÜ?

Diyanet’e tarafından; İslam âlimlerinin ittifakına kadar kadınlar, cuma ve bayram namazlarıyla yükümlü değildirler (Semerkandî, Tuhfe, II, 161, 166; Halîl, Muhtasar, 45, 47; İbn Rüşd, Bidâye, I, 157; Şirbînî, Muğni’l-muhtâc, I, 462). Bununla Birlikte Hz. Peygamber (s.a.s.), kadınları bayram namazına katılmaya özendirme etmiştir (Buhârî, Îdeyn, 15, 21; Hac, 81; Müslim, Salâtü’l-îdeyn, 1-3, 10-12). Bu itibarla kadınlar, şartların elverişli olduğu takdirde cuma ve bayram namazlarına katılabilirler.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık